Kontakt:

Seaside BattleS Dziwnów: Eder de Souza vs Wojciech Janusz w walce wieczoru!

Janusz vs Souza – Grafika

Właśnie poznaliśmy pierwszą, historyczną walkę wieczoru nowopowstałej organizacji Seaside BattleS Dziwnów. Już 10 lipca w najważniejszym pojedynku zmierzą się Wojciech „Kulkinio” Janusz (10-6) i Eder de Souza (17-7). Pojedynek zakontraktowany jest w limice kategorii półciężkiej.

Janusz to od lat jeden z ulubionych zawodników polskich kibiców. Odważna stójka i bardzo dobry to połączenie, które uwielbiają kibice, a właśnie tym dysponuje szczeciński Berserker. W swojej karierze „Kulkinio” walczył z wieloma świetnymi zawodnikami, takimi jak Marcin Wójcik czy Michał Oleksiejczuk i zawsze były to boje na najwyższym poziomie. Choć obecnie podopieczny trenera Bagińskiego jest po porażce, to nie zamierza brać łatwej walki na przetarcie, tylko chce pokonać mocnego Brazylijczyka.

Eder „Bambu” de Souza zawodowe walki toczy od 11 lat. Choć większość walk Brazylijczyk toczył w swojej ojczyźnie, to jednak jakiś czas temu zdecydował się na podbój Europy i walczył już w Rosji i na Ukrainie. „Bambu” to były pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji WWFC, lecz przegrał wtedy z obecnym zawodnikiem UFC – Romanem Dolidze. Potencjalne zwycięstwo z Wojciechem Januszem z całą pewnością otworzyłoby mu wiele furtek na polskim rynku MMA.

Więcej o federacji:
Seaside BattleS Dziwnów to najnowszy projekt fanatyków MMA z Pomorza Zachodniego. Po wielu latach pustki, sporty walki mają powrócić do nadmorskich miejscowości w najlepszym wydaniu. Nie może więc tam zabraknąć zawodników z czołowych polskich klubów, na czele z podopiecznymi Berserkers Team Szczecin.

Aktualna karta walk:
93,0 kg: Wojciech Janusz vs Eder de Souza
93,0 kg: Michał Piwowarski vs Johan Romming
70,3 kg: Michał Pogorzelski vs TBA
83,9 kg: Piotr Walawski vs TBA
77,1 kg: Damian Ostęp vs Herkus Lukosiunas
70,3 kg: Wojciech Kawa vs TBA
77,1 kg: Maciej Pacuła vs TBA
93,0 kg: Wojciech Balejko vs TBA

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.