Kontakt:

Babilon MMA 19: Zwycięzca turnieju WCA zmierzy się z najbardziej doświadczonym zawodnikiem w Bydgoszczy

146742152_4911190935622295_4453087148583547682_o

Organizacja Babilon MMA potwierdziła kolejne starcie, które uświetni 19 galę organizowaną przez Tomasza Babilońskiego. Karol Kutyła podejmie debiutującego w organizacji Artura Drążka!

Fani zarówno radomskiego, jak i bydgoskiego MMA będą usatysfakcjonowani, ponieważ do klatki wejdą reprezentanci obu miast.

Niezwykle ciekawym smaczkiem dla kibiców jest fakt, iż będzie to absolutne starcie przekroju płaszczyzn na wysokim poziomie. Drążek wszakże jest wyśmienitym grapplerem, używającym skutecznie zarówno prostych, jak i wysublimowanych technik, acz dał się także poznać jako zawodnik nigdy niecofający nogi, ani ręki w stójce. Z kolei Karol Kutyła mimo doskonale poukładanego stylu w płaszczyźnie wymiany ciosów, posługujący się bocznymi kopnięciami, jak i tymi w stylu „Kakato geri”, z walki na walkę udowadnia, iż należy do tak zwanej nowej generacji, używając w parterze technik, które w nomenklaturze MMA zwane są między innymi jako „dagestański kajdan” (kontrola rywala przy siatce z wychwyceniem ręki, znajdującej się bliżej przepierzenia, gdy rywal jest w pozycji żółwia, kucającej bądź na kolanach).

Wspólnym mianownikiem dla obu fighterów jest fakt, iż obaj mierzyli się z Dawidem Wylegałą. Jako pierwszy, bo we wrześniu 2019 roku mierzył się z nim Drążek, który pokonał zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego przez jednogłośną decyzję sędziów podczas gali Ragnarok MMA 2. Kutyła stanął w szranki z Wylegałą całkiem niedawno, podczas 17 edycji Babilon MMA. Werdykt i w tym przypadku nie był dla Dawida Szczęśliwy – jednogłośna decyzja na korzyść Karola.

Karol Kutyła (3-1), to reprezentant Radomskiego klubu taekwondo RKT. W zawodowym MMA debiutował w maju 2019, kiedy to zwyciężył przed czasem Krystiana Krawczyka, podczas gali TFL 17. Kolejne starcie przyniosło Karolowi porażkę z objawieniem polskich sportów walki, Patrykiem Kaczmarczykiem, jednak chwilową porażkę zawodnik przekuł w kolejne dwie wiktorie nad Arturem Krawczykiem i wcześniej rzeczonym Wylegałą. Ponadto Kutyła zwyciężył w amatorskim turnieju WCA.

 

Artur Drążek (5-4) jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walk w Bydgoszczy. Pochodzący z Aleksandrowa Kujawskiego, a reprezentujący bydgoski XYZ Fight Academy, to posiadacz czarnego pasa Viet Vo Dao i trzykrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie. Artur był także mistrzem świata sanda organizacji WKF oraz wicemistrzem świata MMA WKF. W MMA debiutował w 2012 roku, kiedy to uległ Krystianowi Bartoszyńskiemu. Obecnie płynie na fali trzech wygranych z rzędu, z czego dwie z tych walk wygrał przez poddanie.

 

Pragniemy również zdementować informację, krążącą w internecie jakoby, to inny reprezentant XYZ Fight Academy, Mikołaj Drążek miał mierzyć się z Karolem Kutyłą.

Zapraszamy do subskrybowania PolishFighters w serwisie YouTube, gdzie pojawią się wywiady z bohaterami gali BabilonMMA!

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.