Kontakt:

Powrót UFC do Chin z udziałem Weili Zhang? Dana White nie pozostawia wątpliwości

weili zhang

Organizacja UFC przyzwyczaiła fanów do podróży ze swoimi galami pomiędzy kontynentami. Niestety z uwagi na obecną sytuację jaką wywołała pandemia koronawirusa zmuszona jest do ograniczenia się w swoich planach do Las Vegas oraz Fight Island.

Na łamach ostatnich wypowiedzi medialnych Dany White’a, możemy wywnioskować szybko, że ten, mimo nieprzychylnych czasów planuje kolejne większe kroki. Mowa tu oczywiście o powrocie jego organizacji do Azji, a konkretniej do Chin. Wywodząca się z tego kraju obecna mistrzyni wagi słomkowej jest w tym momencie kluczową postacią jeśli chodzi o produkcję kolejnego eventu na tej części globu. Swoim zwycięstwem z Jessicą Andrade w walce o pas przyczyniła się do szerokiej popularyzacji MMA w Państwie Środka.

Według planów prezydenta światowego giganta rozpatruje on dwie rywalki dla Weili Zhang. Jedną z nich jest Rose Namajunas, druga to Carla Esparza; obie z bogatą przeszłością w UFC. Na ten moment nie wiadomo jednak kiedy organizacja mogłaby zacząć realizować swoje plany. Obecna sytuacja na świecie i kolejne obostrzenia mogą zmieniać się diametralnie, co dodatkowo utrudnia wszystkim powrót do normalności.

(fot. Esther Lin, MMA Fighting)

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.