Kontakt:

MMA. KSW: Danijel Bažant podpisał kontrakt z KSW i zawalczy na 58 gali!

137579696_240389684271664_7970601343020016884_n

Jak donoszą media chorwackiej organizacji Fight Nation Championship Danijel Bažant podpisał kontrakt z europejskim gigantem, czyli KSW!

Finalista turnieju Armageddon organizowanego przez FNC Danijel Bažant (5-1) podpisał kontrakt z organizacją KSW, a wedle doniesień portalu glasistre.hr zadebiutuje on już podczas zbliżającej się gali KSW 58! Jest to zatem kolejne remedium na niedawną sytuację, która dotknęła genialnie obsadzoną wówczas kategorię piórkową w organizacji polskiego potentata. Marcin Wrzosek, Roman Szymański, Bartłomiej Kopera, czy Artur Sowiński przeszli do kategorii lekkiej, a na domiar złego Kleber Koike Erbst opuścił szeregi KSW na stałe.

W kuluarach ewentualnego zwycięzcę turnieju Armageddon w prostej linii łączyło się z organizacją KSW. Nic dziwnego biorąc pod uwagę ekspansję polskiej organizacji na kraje zagraniczne, a także gwiazdy jakie posiada w swoich szeregach, jak Roberto Soldić, Vaso Bakočević, Antun Račić, czy mający w Chorwacji status legendy Ivica Trušček. Kwestią czasu było wyłonienie kolejnych kandydatów, jednakże miało to się odbyć w nieco inny sposób, ponieważ ze względu na pandemię finałową galę odwołano.

https://www.instagram.com/p/CJ3Irt7LHLl/

Brak opisu.

Danijel Bažant w zawodowym MMA debiutował w kwietniu 2018 roku i stoczył od tamtego czasu pięć walk, z czego aż cztery padły łupem Chorwata. 29-latek obecnie płynie na fali dwóch zwycięstw z rzędu, kolejno przeciwko Andrei Marazzo (3-7) oraz Nikoli Đurđeva (0-1).

Zważywszy na jego niewielkie doświadczenie niewykluczone są starcia z Robertem Ruchałą (4-0) oraz Michałem Sobiechem (3-0). Zwłaszcza opcja numer 1 wydaje się relatywnie prawdopodobna ze względu na to, iż Robert w ostatnim czasie zamieścił wpis sugerujący jego rychły powrót do klatki KSW!

Zapraszamy do subskrybowania kanału PolishFighters w serwisie YouTube, gdzie pojawiają się najświeższe wywiady:

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.