Kontakt:

Bokserskie podsumowanie roku -kto zasłużył na wyróżnienie?

0006XR8LAMAISEO9-C122-F4

Rok 2020 to już historia. Choć dla polskiego boksu nie był to może najwspanialszy okres, to jednak warto wspomnieć o kilku pięściarzach, którzy toczyli swoje walki w ubiegłym roku. Zapraszamy na wyróżnienia przygotowane przez nasz portal.

Podsumowanie roku dotyczy tylko walk organizowanych w Polsce, bądź pojedynków za granicą, lecz z udziałem naszych bokserów. A więc zaczynamy:

Zawodnik roku – Michał Cieślak

Tutaj wybór mógł być tylko jeden. Choć Michał Cieślak przegrał walkę o mistrzostwo świata, to jednak trzeba przyznać, że pozostawił bardzo dobre wrażenie. Mimo wielu przeciwności losu pokazał w Kinszasie, że jest pięściarzem, który jeszcze może po tytuł sięgnąć. Rok zakończył zwycięstwem z całkiem solidnym Taylorem Mabiką. Ubiegły rok był dla Cieślaka bardzo udany.

Występ roku – Przemysław Runowski

Wyróżnienie za występ roku wędruje do Przemysława Runowskiego za pojedynek z Michałem Syrowatką. Choć „Kosiarz” był faworytem, ponieważ forma Syrowatki w ostatnich miesiącach nie była najwyższa, to chyba mało kto się spodziewał, że ten pojedynek będzie miał właśnie taki przebieg. Runowski kapitalnie rozbił swojego rywala i przypomniał o sobie kibicom w najlepszy możliwy sposób. Gratulacje!

Odkrycie roku – Kamil Bednarek

Jeśli chodzi o wybór w tej kategorii, również nie mieliśmy większych problemów. Kamil Bednarek wszedł szturmem na ring zawodowy i w ciągu 14 miesięcy odnotował 6 zwycięstw, w tym 3 przed czasem. Choć rywale Polaka nie byli z najwyższej półki, to jednak bardzo solidnie pokazał się on w tych walkach i zasłużył na to, byśmy o nim wspomnieli. Uważamy jednak, że w obecnym roku poprzeczka powinna zostać podniesiona wyżej.

Powrót roku – Kamil Młodziński

W październiku Kamil Młodziński powrócił do ringu po blisko rocznej przerwie. Choć nie była to nie wiadomo jak długa przerwa, w tym czasie można złapać trochę rdzy. Walka z niepokonanym wówczas Zsoltem Osadanem pokazała, że tak właśnie było. „Camilo” jednak pokazał charakter i zdołał wygrać na punkty z mocnym rywalem. Jeśli w przyszłym roku Młodziński dostanie chociaż 3 walki, to w 2022 może być już na ustach wszystkich kibiców.

Debiut roku – Daniel Rutkowski

Nie wspomnieć o Danielu Rutkowskim byłoby grzechem. Zawodnik MMA z Radomia postanowił spróbować swoich sił w boksie i od razu dostał bardzo doświadczonego rywala. Przemysław Runowski to bardzo uznane nazwisko w polskim boksie i w zasadzie nikt z tego środowiska nie dawał szans Danielowi w tej walce. Wywodzący się z zapasów zawodnik pokazał jednak, że potrafi się bić i -choć przegrał- postawił bardzo trudne warunki.

Nokaut roku – Sahan Aybay

Jedyne zagraniczne wyróżnienie wędruje do Sahana Aybaya za marcowy pojedynek z Yaroslavem Manuilovem na gali Tymex Boxing Night 11. Niemiec w 3 rundzie brutalnie znokautował swojego rywala. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zostanie skonfrontowany z solidnym polskim bokserem i zobaczymy dobry pojedynek.

Wyróżnienie specjalne – Laura Grzyb

Choć wyróżniliśmy już wszystkie kategorie, chcemy jeszcze dodatkowo nagrodzić tym wpisem Laurę Grzyb, która w 2020 roku stała się największą nadzieją kobiecego boksu w Polsce. Polka w ubiegłym roku zanotowała 3 zwycięstwa, a szczególnie to ostatnie – z Enerolisą de Leon zasługuje na wyróżnienie, ponieważ jak na obecny etap kariery, przeciwniczka była naprawdę dobra.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.