Kontakt:

Dwóch znakomitych piórkowych zasila szeregi KSW!

KSW

Jak podała organizacja KSW dwóch znakomitych zawodników zasili szeregi kategorii piórkowej!

KSW po nagłej sytuacji, kiedy wielu zawodników kategorii piórkowej, jak Marcin Wrzosek, Roman Szymański, a wcześniej również Bartłomiej Kopera przeszli do wagi lekkiej organizacja postanowiła reaktywować zaciętą rywalizację o pas w dywizji do 66 kg, kontraktując dwóch świetnych zawodników.

Jako pierwszy transfer ogłoszony został reprezentant Niemiec Max Coga. Zawodnik z Frankfurtu miał okazję zwiedzić wiele prestiżowych organizacji, jak M-1 Challenge, Superior FC, EFC, PFL, czy ostatnio GMC, w której zbudował serię dwóch wiktorii z rzędu. Interesującą informacją na pewno jest to, że Niemiec w drugim zawodowym pojedynku podjął Mariana Ziółkowskiego (21-8-1-1), którego pokonał przez większościową decyzję sędziów. Gdy jeszcze bardziej zagłębimy się w rekord Cogi zauważymy, że jego łupem padł również mistrz KSW w dywizji koguciej Antun Račić (24-8-1). Miało to miejsce podczas dziewiątej walki Niemca w 2013 roku. Coga pokonał Chorwata duszeniem zza pleców w drugiej rundzie.

Na myśl o Francisco Barrio (7-1) momentalnie kojarzy się zarówno tragiczna, jak i komiczna historia. Na KSW 51 Krystian Kaszubowski miał zmierzyć się w rankingowym pojedynku z Aleksandarem Rakasem. Na wieczór przed galą Chorwat wybrał się na spacer z psem, który pociągnął za smycz, powodując upadek, a w efekcie kontuzję wykluczającą go z debiutu w KSW. Przyjaciel Macieja Kawulskiego w zastępstwie polecił organizacji zatrudnić jego podopiecznego Francisco Albano Barrio. Niezliczona ilość telefonów nie pomogła jednak Argentyńczykowi dostać upragnionego angażu w największej europejskiej organizacji. Zawodnik American Top Team Zagreb po porannym treningu uciął sobie drzemkę, więc szansa na tamten moment przepadła. Ostatecznie z Kaszubowskim zmierzyła się legenda chorwackiego mma Ivica Trušček. Barrio od lipca 2012 do listopada 2014 roku stoczył sześć zawodowych walk, z których aż pięć wygrał, a jedynym który znalazł na niego receptę był znakomity Filip Pejić. Po tej porażce Barrio pozostawał nieaktywny aż do grudnia 2019 roku, kiedy to wygrał walkę z debiutującym Adim Durakoviciem. W lipcu bieżącego roku stoczył drugą walkę po powrocie, w której pokonał Aleksandara Jankovicia.

Francisco Barrio został ogłoszony na najbliższą galę KSW 56 jako rywal mistrza OKTAGON MMA Mateusza Legierskiego (6-0), zaś Coga zmierzy się z fenomenalnym Danielem Torresem (10-4).

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.