Kontakt:

OFICJALNIE: Daniel Omielańczuk zawalczy o pas ACA. Poznaliśmy przeciwnika!

122171719_3625332834212969_8069388981166419757_o

Jak podała organizacja ACA w mediach społecznościowych Daniel Omielańczuk stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa w kategorii ciężkiej!

Organizacja ACA ogłosiła walkę wieczoru gali ACA 114, w której zmierzy się główny pretendent do mistrzowskiego pasa Daniel Omielańczuk (29-9-1-1) oraz  Tony Johnson (13-5-1-1).

Daniel Omielańczuk notuje fenomenalną serię czterech zwycięstw w czeczeńskiej organizacji, co uczyniło go głównym pretendentem do walki o pas. Łupem Polaka padali kolejno Zelimkhan Umiev, Evgeny Erokhin, Denis Smoldarev oraz ostatnio podczas ACA 109 Tomas Pakutinskas. Wszystkie te starcia z wyłączeniem walki z Umievem zakończyły się przed czasem. Jedynym zawodnikiem, który znalazł receptę na Omielańczuka był Amir Aliakbari, jednak do dziś starcie to budzi spore kontrowersje, ze względu na podejrzenie przyjęcia niedozwolonych środków przez Irańczyka w przerwie pomiędzy drugą, a trzecią rundą.

Tony Johnson, to prawdziwy obieżyświat jeśli chodzi o organizacje, w których miał okazję prezentować swoje umiejętności. Amerykanin walczył między innymi dla organizacji Bellator, w której pokonywał obecnych zawodników UFC: Derricka Lewisa oraz Aleksandra Volkova. Z kolei w organizacji ONE FC pokonał byłego rywala Mariusza Pudzianowskiego i mistrza UFC Tima Sylvię. Johnson w organizacji ACA dwukrotnie stawał przed możliwością zdobycia pasa. Pierwsza okazja miała miejsce na gali ACA 96 w Łodzi. Niemal 25 – minutowa walka nie przyniosła jednak zwycięzcy, ponieważ w ostatniej odsłonie Evgeny Goncharov nieumyślnie wsadził palec w oko Amerykanina, toteż starcie zostało uznane za nieodbyte. Do rewanżu doszło podczas kolejnej gali w Krasnodarze i wówczas Rosjanin nie pozostawił złudzeń, wygrywając przez decyzję.

Niedawny mistrz Mukhamad Vakhaev (8-4) zwakował pas, toteż organizacja postanowiła dać Hulkowi trzecią szansę.

Walka Omielańczuka jest czwartą szansą Polaków na mistrzostwo ACA (ACB). Podczas ACB 50 Aslambek Saidov uległ Brettowi Cooperowi. Kolejnym Polakiem był Piotr Strus, jednak zawodnik WCA Fight Team przegrał z Albertem Duraevem. Ostatnim zawodnikiem z naszego kraju, który toczył bój o pas był Karol Celiński, jednak i jemu nie udało się przywieźć pasa do Polski. Popularny Cebula podczas ACA 92 przegrał wówczas z  Dolvetdzhanem Yagshimuraodovem.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.