Kontakt:

Szymon Dusza zawalczy na FEN 31!

2020-06-10_159177982210

Czołowy zawodnik kategorii półśredniej organizacji Fight Exclusive Night Szymon Dusza znalazł się na rozpisce 31 gali!

Szymon Dusza (8-5) wziął udział w programie „O!polskie o poranku”, w którym prezentował techniki samoobrony oraz zachowania, które należy stosować w kryzysowych sytuacjach. Podopieczny grupy menadżerskiej Artnox Fight Sport objaśnił także różnice pomiędzy rękawicami do mma, które zawodnicy stosują podczas treningu, a tymi, w których toczy się zawodowe walki. Jeden z prowadzących programu nawiązał do występów Lutadora w organizacji FEN i faktu, że pierwotnie jego walka miała się odbyć 3 października (na FEN 30).

„Tak, walka została przeniesiona troszkę jakby z mojej inicjatywy, ponieważ walczyłem ostatnio w czerwcu również na gali organizacji FEN. No niestety tę walkę przegrałem na punkty. Czułem po prostu wtedy, że nadmiar obowiązków, które mam w życiu codziennym, czyli dziecko, biznes, treningi, treningi personalne, praca z ludźmi, po prostu za dużo miałem na głowie i  fizycznie byłem przygotowany, byłem na tej walce, ale psychicznie jednak gdzieś ta głowa była w innym miejscu i niestety odbiło się to na mojej walce. Później wyszedł termin 3 październik, miałem być przygotowany. Przygotowywałem się, ale znowu czułem, że jest taka lekka presja i po prostu stwierdziłem z menadżerem, że lepiej tą walkę odłożę w czasie, ogarnę sobie rzeczy na miejscu, poukładam sobie pewne sprawy i wtedy przygotuje się na takiej spokojnej i luźnej głowie do kolejnego pojedynku i kolejny mój pojedynek odbędzie się pod koniec listopada.”

Zawodnik Lutadores Opole notował fantastyczną serię dwóch zwycięstw z rzędu nad Tymoteuszem Łopaczykiem (7-2) oraz Kamilem Gniadkiem (14-7-1-1) co czyniło go głównym pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Przed starciem o pas organizacja postanowiła dać zawodnikowi jeszcze jedną, promocyjną walkę na przetarcie, początkowo z Vitaliem Tverdokhlebovem (10-5), którego ostatecznie zastąpił Kacper Koziorzębski (7-2). Świetna postawa „Wióra” oddaliła jednak mistrzowskie aspiracje Duszy przynajmniej na jakiś czas. Była to największa sensacja 28 edycji Fight Exclusive Night.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.