Kontakt:

UFC 253: Jan Błachowicz mistrzem! Spektakularny nokaut Polaka

Jan-Błachowicz

Historia tworzy się na naszych oczach! Jan Błachowicz znokautował Dominicka Reyesa w drugiej rundzie mistrzowskiego pojedynku na gali UFC 253. Tym samym Polak zdobył pas  czempiona w wadze półciężkiej największej organizacji mma na świecie.

Jan Błachowicz vs Dominick Reyes – pierwsza runda

Jan Błachowicz rozpoczął pojedynek z Dominickiem Reyesem bardzo skoncentrowany. Polak nie wdawał się w niepotrzebne wymiany, podobnie, jak jego przeciwnik. Żaden z fighterów nie zdecydował się ruszyć do zdecydowanego ataku w tej fazie walki. Niemniej jednak to Błachowicz był aktywniejszy w ofensywie. „Cieszyński książę” wyprowadzał więcej ciosów w kombinacjach, a niemal każdą serię kończył kopnięciem.

Pierwsza runda dla Błachowicza, co do tego nie można było mieć wątpliwości

Jan Błachowicz vs Dominick Reyes – druga runda

Drugą odsłonę mistrzowskiego pojedynku aktywniej rozpoczął Dominick Reyes. Amerykanin starał się wywierać presję w tej rundzie i narzucać swój styl walk. Z kolei Błachowicz zachował spokój – doskonale dystansował rywala i oddalał zagrożenie. Z biegiem czasu zawodnicy coraz śmielej wchodzili w bezpośrednie wymiany, w których to Polak był aktywniejszy i zadawał więcej ciosów. Na dwadzieścia sekund przed końcem tej odsłony ponownie do ataku ruszył „Cieszyński książę”. Kiedy wydawało się, że „Devastator” zażegnał zagrożenie, Polak kapitalnie skontrował Amerykanina lewą ręką. Po tym ciosie Dominick Reyes „zatańczył” na nogach, a następnie upadł na deski. Zawodnik WCA Fight Team Warszawa dokończył działa zniszczenia ciosami z góry, zmuszając sędziego do zakończenia pojedynku.

Jan Błachowicz mistrzem UFC w wadze półciężkiej!

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.