Kontakt:

Rafał Haratyk – niedoceniany w Polsce, będzie mistrzem ACA?

unnamed[1]

Niepokonany od prawie 4 lat, notuje serię 6 zwycięstw z rzędu. Nie chodzi o mistrza KSW, a prawdopodobnie przyszłego pretendenta do pasa ACA Rafała Haratyka.

Rafał Haratyk w ACA kończy przed czasem

„Polski Czołg” zadebiutował w organizacji ACA na gali oznaczonej numerem 102 w Ałmatach. Wówczas Rafał Haratyk kapitalnie rozgryzł rywala, dobierając destrukcyjną taktykę, która uniemożliwiła Arbiemu Agujewowi wyjście do drugiej rundy. Niemniej jednak to, co najlepsze dla zawodnika DAAS Berserkers Bielsko Biała miało dopiero nadejść. Na gali ACA 109 w Łodzi Rafał Haratyk doskonale zaprezentował się w walce wieczoru, nokautując Piotra Strusa. Faworyzowany zawodnik WCA i jednocześnie były pretendent do pasa, nie był w stanie przeciwstawić się sile bielskiego fightera. Ciosy prosto w szczękę miały destrukcyjny wpływ na wydarzenia w klatce i zmusiły sędziego do przerwania pojedynku już w 1 rundzie!

https://www.youtube.com/watch?v=CwENmzmvDPQ&feature=youtu.be

Czas na walkę o pas!

Przed tym pojedynkiem wiele wskazywało na to, że ewentualne zwycięstwo Piotra Strusa będzie dla niego przepustką do ponownej walki o pas. Plany te pokrzyżował jednak Rafał Haratyk, pokonując niemalże pewnego pretendenta. W tej sytuacji wydaje się, że to właśnie „Polski czołg” znacznie zbliżył się do walki o pas. Jeżeli do takiego pojedynku nie dojdzie na kolejnej gali z jego udziałem, to prawdopodobnie, może o tym zaważyć następny bój pod szyldem ACA

Rafał Haratyk – niedoceniany w Polsce?

Co ciekawe Berserker z Bielska Białej walczył dla organizacji:

  • FEN,
  • Babilon MMA
  • Pl MMA,

ale nie dla największego giganta KSW. Choć do tej pory z 18 zawodowych walk Rafał Haratyk wygrał 13, w tym 8 przed czasem, notując także 2 remisy. Warto podkreślić, że to właśnie doskonałe występy w federacji Babilon MMA przyczyniły się do angażu tego fightera w ACA. W tej federacji „Polski Czołg” zanotował 4 zwycięstwa odniesione w starciach z takimi fighterami, jak m.in.:

  • Maciej Różański
  • Łukasz Bieńkowski
  • Marcin Naruszczka

Rafał Haratyk sam mówi o sobie, że trash talk nie jest dla niego. Co więcej, Bielszczanin pracuje także jako strażak, dlatego tym bardziej stroni od tego typu zachowań. Niemniej jednak fightera bronią wyniki – a te w przypadku Rafała prezentują się naprawdę imponująco.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.