Kontakt:

KSW 54 – Zawodnicy i eksperci typują! [Kącik MMA #13]

KSW 54 Gamrot IZU

Obecnie chyba wszyscy czekamy na galę KSW 54. Pożegnanie Mateusza Gamrota, debiut Izu Ugonoha… Brzmi bardzo ciekawie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was typowanie z osobami ze środowiska sportów walki.

Mateusz Gamrot vs Marian Ziółkowski

Przemek Frąckiewicz, MMA Hunters: Czas na walkę wieczoru, nieco zmienioną lecz według mnie jeszcze lepszą walkę. Z ogromnej sympatii do Mariana chciałbym żeby wygrał ten pojedynek, lecz myślę, że Gamer jest tak zdeterminowany i pewny swoich umiejętności, że to on powinien obronić pas wagi lekkiej. W mojej opinii ten pojedynek w stójce będzie prowadził Marian, lecz gdy Gamrot przeniesie walkę do parteru, to tam będzie jego dominacja, nie możemy porównywać gry parterowej Mateusza do gry Mariana. Walka do końca raczej nie będzie trwała.

Mój typ : Mateusz Gamrot 2 runda poddanie

Izu Ugonoh vs Quentin Domingos

Kewin Wiwatowski, zawodnik MMA: Zdecydowanie w tej walce stawiam na debiutanta w formule MMA Izu Ugonoha. Dobre warunki fizyczne, świetna stojka. Myślę że Domingos ciężko będzie miał obalić Izu z racji jego dobrego czucia dystansu oraz długiego zasięgu, dodatkowo Izu przygotowuje się do walki ze ścisła czołówką świata i Europy, więc wszystko przemawia za nim.

Mój typ : Izu Ugonoh KO w pierwszej rundzie

Adrian Bolechowicz, PolishFighters: 

Jestem bardzo ciekawy debiutu Ugonoha w KSW. To zawodnik, który swego czasu postrzegany był za duży talent w boksie zawodowym. Myślę, że Izu po ostatniej walce ma dużo do udowodnienia. Jego rywal jest nieznany na polskim podwórku. Trudno powiedzieć na co go stać, choć bilans 4-1-/1NC może robić wrażenie. Niemniej jednak moim zdaniem faworytem jest Izu i przypuszczam, że łatwo sobie poradzi z rywalem. Ma lepsze warunki fizyczne i doskonałą bazę kickbokserską.

Mój typ: Izu Ugonoh wygra przez nokaut w 1 rundzie

Michał Andryszak vs Michał Kita

Radek Kramarz, PolishFighters: Dla mnie to zdecydowanie walka do jednej bramki. Potężnie bijący Michał Andryszak kontra Michał Kita, który najlepsze lata ma zdecydowanie za sobą. Myślę, że „Longer” skończy to już w 1 minucie walki i powróci na dobre do KSW.

Mój typ: Michał Andryszak przez KO w 1 rundzie

Maciej Kazieczko vs Karlo Caput

Radek Kramarz, PolishFighters: Maciek Kazieczko miał walczyć z kim innym… Rywalem miał być Marian Ziółkowski. Taka walka elektryzowała wszystkich. Młody, utalentowany, bardzo mądry Maciek, kontra doświadczony, główny pretendent do pasa – Marian Ziółkowski. To miała być oktagonowa wojna na śmierć i życie. Scenariusz jednak napisał się trochę inaczej i zawodnik WCA mierzy się z Mateuszem Gamrotem, natomiast Kazieczko dostaje debiutanta w postaci Karlo Caputa.”Chorwacki Kowboj” jest niby bardziej doświadczonym fighterem, ale jego częstotliwość walk jest słaba, ponieważ w ostatnim czasie jest to jedna walka na rok. Chorwat nie ma też żadnego mocnego nazwiska w rekordzie. Jedyny mocny rywal – Igeu Kabesa – pokonał go w minutę. Myślę, że scenariusz w walce z Poznaniakiem będzie dla Caputa bardzo podobny. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego to bardzo mądry zawodnik, który nie podaruje Karlowi żadnego błędu. 

Mój typ: Maciej Kazieczko przez TKO w 1 rundzie

Paweł Polityło vs Bogdan Barbu

Filip ” Fran” Wiszniewski, PolishFighters:

Pojedynek w kategorii koguciej pomiędzy Pawłem Polityło, a Bogdanem Barbu może być jednym z najefektowniejszych podczas sobotniej gali i w odróżnieniu do większości walk w tej dywizji, które kończą się przez decyzje ten z pewnością nie rozegra się na pełnym dystansie. Polityło to fenomenalny zapaśnik, który w przeszłości miał okazję trenować z Mateuszem Gamrotem, a ponadto jest mistrzem ADCC w Irlandii. Paweł mimo efektywnej bazy nie boi się stójkowych wymian co z pewnością będzie stanowiło wodę na młyn dla nieobliczalnego w tej płaszczyźnie Rumuna, który siłę swojego ciosu zademonstrował podczas KSW 48, posyłając na deski Sebastiana Przybysza. Były mistrz Eagles FC 8 ze swoich 16 zawodowych zwycięstw odniósł przez nokaut, toteż na tę walkę rysują się dwa scenariusze, a wszystko zależy od mentalnego nastawienia Pawła. W pierwszym z nich Politylo skorzysta ze swoich zapasów rozbijając rywala w parterze, a przypomnijmy, że nie stanowiło dla niego problemów wywracanie obecnego mistrza Antuna Racicia, który również jest świetnym zapaśnikiem. Drugi scenariusz jaki może mieć miejsce, to sytuacja gdy ogromny temperament „Polskiego Orła” weźmie górę sprawiając, że wda się on w bijatykę z Barbu, a wtedy zdarzyć może się wszystko.

Mój typ: Paweł Polityło przez TKO w 2 rundzie

Łukasz Rajewski vs Bartłomiej Kopera

Robert Ruchała, zawodnik MMA: Rajewski vs Kopera. Mój typ: Rajewski przez nokaut w 2 rundzie. Łukasz Rajewski charakteryzuje się bardzo mocną stójką, jest bardzo doświadczony i nie boi się ryzykować, z kolei Bartłomiej Kopera bardzo dobrze kręci się w parterze, szuka okazji by poddawać walkę przed czasem i jest pewny w tym co robi. Raju musi uważać na obalenia, trzymać dystans i zasypywać kombinacjami Koperę. Małpa musi być cały czas czujny, nie wdawać się w grę Łukasza i szukać okazji aby skrócić dystans do zaatakowania jakimś sprowadzeniem. Według mnie przebieg walki wyglądać będzie tak, że Rajewski za wszelką cenę będzie chciał trzymać stójkę, a Bartek będzie próbował sprowadzić tą walkę do parteru. Myślę, że to starcie będzie jednym z lepszych na tej karcie, na pewno dostarczy nam dużo emocji!

Norbert Węgrzyn, mistrz Europy BJJ: Mój typ na walkę Łukasz Rajewski vs Bartłomiej Kopera to… Myślę, że Raju będzie starał się utrzymywać walkę w stójce i dobrze bronił zapaśniczo obaleń. Mimo wszystko obstawiam, że walka skończy się na punkty.

Mój typ: Łukasz Rajewski na punkty

Adam Niedźwiedź vs Kacper Koziorzębski

Adam Lewicki, onet: Dobrze zapowiadająca się walka mało (jeszcze) znanych zawodników, jeśli chodzi o skalę ich potencjału. Jak przysłuchuję się opinii publicznej, to zauważam, że w tym starciu szanse podzielone są 50/50. Mnie jednak bardziej przekonuje postać Kacpra Koziorzębskiego. Dlaczego? Otóż zaimponował mi jego występ na gali FEN 28. Chłopak był teoretycznie skazywany na pożarcie, specjalnie dobrano go do Szymona Duszy, aby ten się na nim przejechał. Nic bardziej mylnego. Kacper w niewiarygodny sposób popsuł promocyjne plany Szymona i organizacji. Pamiętam, że jak ogłaszali werdykt tej walki, to w strefie prasowej siedziałem obok jego klubowego kolegi Adama Pałasza, który mówił: „Nie znam nikogo, kto tak jak Kacper poświęca się całym sobą”. Miał tu na myśli, że Koziorzębski jest sportowcem 24 godziny na dobę. Gdy śpi, je, ćwiczy – cały czas myśli o MMA. Nawet dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski wspominał jeszcze przed walką Koziorzębski – Dusza, że żałuje, że wcześniej nie ściągnął go do KSW. To oznacza, że organizacja chce stawiać na Kacpra. Z drugiej strony stanie Adam Niedźwiedź, który również ma duże szanse, aby wyjść zwycięską ręką. Według mojej opinii Adam nie ma „tego czegoś”, co posiada Kacper Koziorzębski.

Mój typ: Kacper Koziorzębski przez TKO w 2 rundzie

Sebastian Rajewski vs Armen Stepanyan:

Adrian Kępa, zawodnik MMA: Wydaje mi się, że Stepanyan wygra z Rajewskim na punkty, nie dając sobie zrobić krzywdy w stójce. Zapasy także będą na jego korzyść.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.