Kontakt:

Patryk Trytek vs Igor Wojtas – analiza walki [Kącik MMA #10]

Trytek vs Wojtas

Igor Wojtas (8-6) vs Patryk Trytek (2-0) to kolejne niezwykle ciekawe zestawienie, które kibice zobaczą podczas gali Babilon MMA 15. Zawodnicy różnią się doświadczeniem zdobytym w zawodowych startach. Czy jednak będzie to kluczowy element w tej walce? 

Patryk Trytek – perspektywiczny fighter ze Szczecina

Patryk Trytek na co dzień trenuje w najsłynniejszym szczecińskim klubie. Może to oznaczać tylko jedno – posiada doskonałą bazę zapaśniczą. Nie to jednak jest główną cechą tego fightera. Trytek słynie z doskonałej stójki, bardzo dobrze pracuje na nogach, mocno bije i kopie, co z pewnością będzie miało duże znacznie w walce z Igorem Wojtasem. Jak dotąd Patryk Trytek stoczył dwie zawodowe walki, które wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie.  Co ciekawe, fighter miał sprawdzić się podczas szczecińskiej gali organizacji FEN, lecz z udziału w tym evencie wyeliminowała go kontuzja. Warto równiez podkreślić, że Trytek niedawno związał się z grupą promotorską Artnox.

Igor Wojtas – czarny pas w bij

Igor Wojtas posiada czarny pas w brazylijskim jujitsu, dlatego najgroźniejszy będzie w parterze. Jeżeli uda mu się sprowadzić znacznie mniej doświadczonego rywala, może być po walce. Co ciekawe Wojtas przegrał 4 pierwsze walki zawodowe, ale nie poddał się i w kolejnych pojedynkach zanotował 7 zwycięstw. W ostatnich pojedynkach pokonał Andriija Koroleva, a wcześniej przegrał z czołowymi zawodnikami kategorii koguciej: Patrykiem Surdynem i Sylwestrem Millerem. Zawodnik te legitymuje się rekordem 8-6 i od 7 lat walczy zawodowo.

Mój typ:

Jeżeli Wojtas sprowadzi Trytka do parteru myślę, że w tej płaszczyźnie zakończy walkę. Jest on zawodnikiem bardziej doświadczonym od rywala i posiada czarny pas w bjj, co może mieć bardzo duże znacznie. Warto jednak podkreślić, że Trytek dzierży purpurowy pas bjj. Mimo wszystko, moim zdaniem Patryk swojej szansy  powinien upatrywać w stójce. Szczecinianin dysponuje bardzo mocnym uderzeniem, wiec nie pozostaje bez szans w tym pojedynku.

Stawiam na wygraną Igora Wojtasa przez poddanie.

[AB]

Patryk Trytek – rzeźnik w stójce

To, że Patryk ma kapitalną stójkę, wiedzą chyba wszyscy, którzy choć raz widzieli go w akcji. Mieszkający obecnie w Szczecinie zawodnik swoją ekwilibrystyczną stójką wprowadził w zakłopotanie niejednego rywala/sparingpartnera. Należy też pamiętać, że trenuje on pod okiem m.in. Piotra Bagińskiego, czyli największego specjalisty od BJJ w kraju. Purpurowy pas także nie wziął się znikąd, więc Trytek to kawał przekrojowego zawodnika.

Igor Wojtas – parter, parter, parter.

Nie oszukujmy się, „Gucio” to przede wszystkim walka na ziemi. Czarny pas BJJ bez wątpienia będzie dążył, aby to w tej płaszczyźnie toczyła się walka. Pamiętajmy jednak, że walka zaczyna się w stójce, a to nie jest super mocna strona Wojtasa.

Mój typ:

Trytek nie jest typem zawodnika, który będzie czekał, aż rywal narzuci mu swój gameplan. Stawiam, że od pierwszego gongu mocno rzuci się na rywala, aby umiejętnie rozbijać jego gardę ciosami, a akcje kończyć silnymi kopnięciami na głowę lub w tułów. „Gucio” będzie musiał skracać dystans, aby pójść po nogę, ale może nadziać się na cios. Widząc w akcji Patryka dochodzę do wniosku, że nawet w parterze da on sobie radę z Igorem. Nawet jeśli go tam nie podda, to umiejętnie wyjdzie, by walka wróciła do stójki.

Mój typ: Patryk Trytek przez nokaut w 2 rundzie

[RK]

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.