Kontakt:

Hubert Lotta vs Piotr Kacprzak – analiza walki [Kącik MMA #5]

118007637_4120216801386383_2399351042753317208_o

Na gali Babilon MMA 15 dojdzie do jednej z najciekawszych walk pomiędzy zawodnikami młodego pokolenia w polskim mma. Hubert Lotta z klubu Ankos MMA Poznań zmierzy się z Piotrem Kacprzakiem – reprezentantem Marga Submission Fighting Gym Radom.

Hubert Lotta – niebezpieczny zapaśnik z Poznania

Hubert Lotta legitymuje się zawodowym rekordem 1-1. W debiutanckiej walce  na gali  Rocky Warriors Cartel 2, przed rokiem, uległ faworyzowanemu Giorgi’egmu Esiavie (1-1) przez duszenie gilotynowe. Co ciekawe, w ten sam sposób Hubert Lotta odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodowym mma. Przed rokiem w październiku 22-latek poddał przez duszenie gilotynowe Tsotne Darchię (2-2) podczas gali GSW 10. Hubert Lotta na co dzień trenuje w klubie Ankos MMA Poznań z takimi zawodnikami jak m.in.: Daniel Skibiński, Michał Andryszak, Kamil Oniszczuk. Najsilniejszą stroną tego zawodnika wydaje się być baza zapaśnicza i siła fizyczna. Warto również wspomnieć o amatorskiej karierze zawodnika z Poznania. Do największych amatorskich osiągnięć Huberta Lotty można zaliczyć m.in.:

  • zwycięstwo w Pucharze Polski ALMMA
  • amatorskie mistrzostwo Europy ALMMA
  • mistrzostwo Wielkopolski ALMMA, które Lotta zdobywał czterokrotnie.

Piotr Kacprzak – talent, który musi udowodnić swoją wartość

Piotr Kacprzak przystąpi do zawodowego pojedynku już po raz 6. Warto podkreślić, że wszystkie zawodowe walki stoczył na galach Babilon MMA. Podczas 6. edycji, po efektownym boju, 22-latek z Radomia pokonał Filipa Lamparskiego. Podczas kolejnej gali zorganizowanej pod szyldem Babilon MMA Piotr Kacprzak musiał już uznać wyższość Dawida Śmiełowskiego. Choć to starcie zostało zakończone wskutek kontuzji Radomianina. Na ścieżkę zwycięstw Kacprzak wrócił na gali oznaczonej numerem 10. Wówczas pokonał przez duszenie zza pleców Łukasza Machalskiego. Kolejna walka i kolejna porażka. Tym razem fightera z Radomia zastopował Adam Soldaev przez TKO. W ostatniej walce 22-latek pokonał przez decyzję Michała Folca.

Piotr Kacprzak walczy w kratkę. Widać, że nie potrafi ustabilizować swojej formy. Nie potrafi osiągnąć  stabilnego poziomu sportowego. Bardzo dobre występy przeplata porażkami. Jest to jednak zawodnik, który ma więcej atutów po swojej stronie – jest bardziej przekrojowym fighterem. Z kolei Hubert Lotta walczy bardziej efektownie, ale brakuje mu doświadczenia w walkach zawodowych i to właśnie może być klucz do wygranej dla jego rywala.

Mój typ: Piotr Kacprzak wygra przez decyzję sędziów 

[AB]

Hubert Lotta – wielki prospekt na minusie?

Nie da się ukryć, że Hubert Lotta mimo dopiero 22 lat, jest już od dłuższego czasu szykowany na następcę wielkich. Pytanie jednak, czy nie została na niego nałożona zbyt duża presja? Podopieczny trenera Kościelskiego po dobrej karierze amatorskiej przeniósł się na zawodowstwo, a tam póki co jedna wygrana i jedna przegrana. Z byle kim nie przegrał, bo Giorgi Esiava to zawodnik, który postawił solidne warunki nawet takiemu fighterowi jak Adrian Kępa. Ale czy zwycięstwo z Tsotne Darchią dało dużo Poznaniakowi? Raczej nie, po prostu udało się naprawić rekord. Jedno jednak Hubertowi przyznać… Trudnych walk się nie boi, bo Piotr Kacprzak to spore wyzwanie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeśli Lotta przegra, to będzie miał rekord 1-2 i walki dla mocnych federacji mogą się oddalić. Czy 22-letni zawodnik z Poznania ma szansę wygrać tą walkę? Oczywiście, bo to bardzo niebezpieczny parterowiec. Świetne zapasy, dobre BJJ… To są te mocne atuty po jego stronie.

Piotr Kacprzak – więcej do stracenia niż  zyskania?

Mający już 5 walk zawodowych Piotr Kacprzak na papierze dostał rywala, który jest dla niego krokiem wstecz. Jeśli zawodnik z Radomia wygra tą walkę, to w rekordzie będzie widniało, że pokonał fightera z rekordem 1-2. My będziemy wiedzieć, że to solidny Hubert Lotta, ale czy przykładowo zagraniczne federacje będą o tym wiedzieć? Niekoniecznie. Jeśli Kacprzak wygra ten pojedynek, zbuduje sobie serię 2 zwycięstw z rzędu. Może nie będzie to jeszcze pora na walkę o pas, ale gdzieś tam znów poszybuje w górę. A w kategorii piórkowej na tej górze póki co jest Dawid Śmiełowski, który także zawalczy na tej samej gali. Jeśli obaj wygrają to może rewanż między nimi? Piotrek to przekrojowy zawodnik, ale podobnie jak Lotta, specjalizuje się w parterze. Dwóch mocnych w parterze = walka w stójce? Bardzo możliwe.

Mój typ: Piotr Kacprzak jednogłośnie na punkty.

[RK]

Podążaj za nami!

#polishfighters

Comments

  1. Topo 21 sierpnia 2020

    Nie zapomnijcie że Hubert ma też dobre Judo.

    Reply

Leave Comment

Your email address will not be published.