Kontakt:

Tony Bellew i Anthony Joshua typują walkę Powietkin vs Whyte!

Powietkin

Już w sobotę dojdzie do hitowego starcia w bokserskiej wadze ciężkiej. Były mistrz świata WBA – Alexander Powietkin (35-2-1) zmierzy się z Dillianem Whyte’em (27-1). Stawką pojedynku będzie mistrzowski pas WBC.

Anthony Joshua, czyli obecny mistrz IBF, WBA i WBO, w swojej karierze mierzył się z jednym i drugim pięściarzem. Z obu pojedynków wyszedł zwycięsko, ale trochę krwi zostało mu napsute. O tym, kto jest faworytem dla 31-letniego boksera, poinformował jego menadżer – Eddie Hearn:

Według AJ’a to nie jest najfajniejsza walka dla Whyte’a. To jest dość ryzykowna walka. Według niego Powietkin ma szansę zaskoczyć Dilliana oraz bukmacherów. Whyte jest na czele w rankingu WBC już 1000 dni, a Powietkin może przyjść i zabrać mu wszystko sprzed nosa. 

Swoją opinię wyraził też Tony Bellew, czyli były mistrz świata WBC w kategorii półciężkiej. Kto według niego wygra?

Dillian w ostatnich latach bardzo się rozwinął i nie jest już tylko olbrzymem. Po porażce z Joshuą wygrał kilka trudnych walk z bardzo mocnymi rywalami[…] Powietkin to idealny test, choć myślę, że nie jest już tak dobrym bokserem jak 2-3 lata temu. Teraz nie jest tak odporny na ciosy jak kiedyś. Myślę, że Dillian będzie dla niego zbyt wielki i zbyt silny. Zrobi Powietkina przed czasem, najpóźniej w 8 rundzie.

A kto jest waszym faworytem?

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.