Kontakt:

Dana White otwarty na zestawienie Nurmagomedov vs St-Pierre w ostatniej w karierze walce Rosjanina!

Khabib Nurmagomedov fot Francois Nel Getty Images

Prezydent największej na świecie organizacji UFC po raz kolejny zaskoczył fanów kolejną ciekawą koncepcją. Dana White jest bowiem zwolennikiem zestawienia Khabib Nurmagomedov vs  Georges St.Pierre w ostatniej dla UFC walce Rosjanina.

Niepokonany mistrz wagi lekkiej planuje odwiesić rękawice na kołek osiągając nieskazitelny rekord 30-0. Do osiągnięcia tego celu brakuje mu już tylko 2 zwycięstw. Szansę na kolejne będzie miał jeszcze w tym roku w unifikacyjnym starciu z Justinem Gaethje na UFC255 – choć znaczna ilość zainteresowanych wskazuje tu szanse 50/50. Wcześniej Khabib wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak Conor Mcgregor, Justin Poirier, Al Iaquinta czy Edson Barboza.

St.Pierre to były mistrz wagi półśredniej światowego giganta, który bardzo mocno zapisał się na kartach historii. 39latek w swojej karierze pokonywał m.in. Nicka Diaza, Johny’ego Hendricksa czy Carlosa Condita. Po zakończeniu kariery w 2013 powrócił po 4 latach odbierając mistrzowskie trofeum wagi średniej Michaelowi Bispingowi, po czym znów zaprzestał walk.

W obecnej chwili nie wiemy jakie jest oficjalne stanowisko obu zawodników w tej sprawie. Historia ich walk natomiast może gwarantować niesamowite emocje w przypadku ewentualnej konfrontacji.

(fot. Francois Nel /Getty Images)

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.