Kontakt:

Typowanie redakcyjne #4: KSW 53

ksw53-n-1080_1590571353_1353

Sebastian Przybysz (6-2) vs Jakub Wikłacz (10-2-1)
Marek Krawczak: Panowie spotkali się już raz i wtedy górą był Wikłacz. Mimo to uważam, że Seba od tamtego czasu stał się dużo innym zawodnikiem. Myślę, że jeżeli nie da się Kubie obalić, to powinien go porozbijać w stójce. Czy walka potrwa cały dystans? Myślę, że tak. Seba jest obdarzony naprawdę mocnym ciosem, a Wikłacz twardą szczęką. Myślę, że w pierwszej rundzie Seba będzie całkowicie dominował, drugą również wygra a w trzeciej Kuba zaatakuje wejściem w nogi – tym razem skutecznym. Jeżeli Seba nie da się wtedy poddać, to powinien wygrać walkę na punkty. Typ: Sebastian Przybysz – Decyzja. (29-28).

Sebastiana Przybysza typują również: Łukasz, Adrian T, Adrian B
Jakuba Wikłacza typują:

Michał Pietrzak (8-4) vs Kamil Szymuszowski (17-6)
Łukasz Adamiak: W tym pojedynku spodziewan się rozstrzygnięcia po 16 minutach walki. Biorąc pod uwagę styl obu zawodników uważam, że to Michał Pietrzak będzie tym narzucającym presję oraz będzie starał się kontrolować walkę zarówno w stójce jak i w klinczy czy parterze gdzie wydaje się być silniejszy od Szymuszowskiego. Zawodnika z Łodzi pokonać przed czasem wcale nie tak łatwo, w mojej ocenie Michał Pietrzak wygra na przestrzeni 3rund!

Michała Pietrzaka typują również: Marek, Adrian T
Kamila Szymuszowskiego typują: Adrian B

Artur Sowiński (20-11-2) vs Gracjan Szadziński (8-3)
Marek Krawczak: Bardzo ciekawa walka. Według mnie najrówniejsza na gali. „Kornik” uważa, że jego rywal jest bardzo jednopłaszczyznowy. Jeżeli ktoś śledzi media Gracjana, wie, jak pracuje nad zapasami, i myślę, że może tu zaskoczyć swojego rywala. Szadziński jest bardzo silnym zawodnikiem i nokautuje prawie każdego, kto stanie mu na drodze. Sowiński był już na deskach nie raz, ale nigdy nie dał się dobić. Czy tak będzie też tym razem? Według mnie tak. Gracjan nie znokautuje Artura, ale posłać na deski jak najbardziej może. Artur powinien rozbijać Gracjana i jeżeli raz trafi powinien wejść w półdystans a wtedy Gracjan odpali jakąś bombe. Myślę, że Gracjan wygra tę walkę na punkty. Berserkers często przegrywa pierwszą rundę i myślę, że tak będzie tym razem. W drugiej rundzie Gracjan powinien usadzić rywala, podobnie jak w trzeciej. Artur to bardzo twardy zawodnik, ale według mnie Gracjan wypunktuje go m.in. nokdaunami. Typ: Gracjan Szadziński – Decyzja. (29-27).

Gracjana Szadzińskiego typują również: Adrian B
Artura Sowińskiego typują: Łukasz, Adrian T

Roman Szymański (12-5) vs Filip Pejić (14-3-2)
Marek Krawczak: Chorwat wchodzi na zastępstwo, i tutaj nie widzę elementu w którym zagrozi Polakowi. Przy dwu tygodniowym przygotowaniu będzie gorszy kondycyjnie, a więc w stójce poza pierwszą rundą dużo nie zrobi. Każdy element zapasów będzie natomiast należał do „Demolki”. Tutaj pytanie czy Polak zdoła poddać rywala, czy go wypunktuje. Mimo wszystko stawiam na decyzje, po całkowitej dominacji głównie w trzeciej rundzie.

Romana Szymańskiego typują również: Łukasz, Adrian T, Adrian B
Filipa Pejićia typują:

Andrzej Grzebyk (16-3) vs Tomasz Jakubiec (10-2)
Łukasz Adamiak: Walka mistrzów dwóch innych solidnych polskich organizacji na papierze wydaje się być arcy ciekawym starciem i na takie też liczę. Z dwójki zawodników wydaje mi się, że To Grzebyk będzie tym kompletniejszym. Walka w stójce powinna należeć do niego, w parterze również pokazał swoje możliwości w starciu z Gniadkiem. Jeśli Jakubiec nie podda Grzebyka w parterze to ten powinien wygrać decyzja

Andrzeja Grzebyka typują również: Marek, Adrian T, Adrian B
Tomasza Jakubca typują:

Tomasz Drwal (21-5-1) vs Łukasz Bieńkowski (5-3)
Łukasz Adamiak: Jest to jedna z trudniejszych do wytypowania walk podczas KSW 53. Z jednej strony będący w treningu, ale nie walczący 5 lat Tomasz Drwal, a z drugiej nie walczacy o połowę krócej Bieńkowski. Według mnie walka toczyła się będzie głównie w stójce, co zapowiadali z resztą obaj z nich. W tej płaszczyźnie kompletniejszy wydaje się Tomasz Drwal, który może wypunktować Łukasza na dystansie 15 minut. Jeśli walka przeniesie się do parteru, to również zawodnik z Krakowa powinien dominować nad Warszawiakiem. Dodatkowe bogate doświadczenie Drwala skłania mnie do typowania jego zwycięstwa przez decyzję sędziów

Tomasza Drwala typują również: Marek, Adrian T, Adrian B
Łukasza Bieńkowskiego typują:

Borys Mańkowski (20-8-1) vs Marcin Wrzosek (14-6)
Adrian Tlałka: Borys Mankowski vs Marcin Wrzosek to z pewnością hitowe starcie które ma zadatki na „fight of the year” federacji KSW. Co-main event pomiędzy tymi zawodnikami od dłuższego czasu jest na językach całej Polski. Wielu zadaje sobie pytanie kto wygra ten pojedynek, otóż jak dla mnie Borys Mankowski ma dużo więcej argumentów, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. The Tasmanian Devil moim zdaniem jest o poziom wyżej od Wrzoska. Faktem jest to, że Borys na pewno ma lepsze zapasy i BJJ. Uważam również, że przechodząc z kategorii 77 będzie on silniejszy od Marcina. Mańkowski ma też bardziej dynamiczną i prawdopodobnie lepszą stójkę od swojego rywala. Marcin Wrzosek z pewnością ma lepszą kondycje ale to nie wystarczy aby wygrać z Borysem. Wrzosek ma również bardzo dobrą prace przy siatce co pokazał między innymi w walce z Krzysztofem Klaczkiem… ale patrząc realnie uważam, że Borys ma dużo lepsze zapasy i ten atut Wrzoska nie da mu zbyt wiele w tym starciu. Podsumowując – Ja wierze w ulepszonego Diabła Tasmańskiego i w jego wersje 2.0 spowodowaną zmianą wagi. Myśle, że Borys jest w formie życia i czeka nas 15 minut bardzo dobrego, głównie stójkowego starcia, które ostatecznie wygra Diabeł Tasmański poprzez jednogłośną decyzje sędziów. Zachęcam do oglądnięcia tego pojedynku!

Borysa Mańkowskiego typują również: Marek, Łukasz
Marcina Wrzoska typują: Adrian B

Mateusz Gamrot (15-0-1) vs Norman Parke (28-6-1-1)
Adrian Bolechowicz: Pytanie brzmi, jak po tak trudnym zbijaniu wagi będzie czuł się Norman Parke? Jak będzie on wyglądał na tle Gamera, który jest bardzo pewny siebie, wydaje się być w doskonałej formie. Mówiąc kolokwialnie, Parke ,,nie leży Gamrotowi”. Ciekawe czy to, że Irlandczyk z północy nie osiągnął wymaganego limitu, nie jest gra z jego strony. Wszystko jest możliwe, a po wczoraj pytań jest o wiele, wiele więcej niż odpowiedzi. Mój typ Mateusz Gamrot – poddanie, lub Norman Parke – decyzja.

Mateusza Gamrota typują: Marek, Łukasz, Adrian T
Normana Parke typują:

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.