Kontakt:

5. Leonardo Santos vs Roman Bogatov – Analizy UFC 251. (5/13).

Santos vs

Leonardo Santos (17-3-1) vs Roman Bogatov (10-0)

Leonardo Santos to mocny fizycznie zawodnik. Ma długie nogi, którymi okopuje nogi rywali. Lubi atakować headkickiem, który najczęściej jest zakończeniem kombinacji bokserskiej. W zapasach defensywnie jak i ofensywnie jest naprawdę świetny, i mówię tu o walce na leżąco jak i w klinczu. W parterze jest bardzo aktywny. Lubi przetaczać rywali i zmienia pozycje. Defensywnie w stójce natomiast jest bardzo średni. Cardio jak na swój wiek ma naprawdę świetne.

Roman Bogatov to debiutant. W stójce atakuje rywali, nie daje im chwili na odpoczynek. Atakuje prostymi technikami, ale jak i mocnymi obrotwymi kopnięciami. Mimo że jest to stójkowicz w zapasach również czuje się bardzo dobrze. Z góry atakuje Ground And Pound. W parterze zmienia pozycje bardzo ruchliwie. Defensywnie podobnie jak Santos jest bardzo średni.

Podsumowanie:
DOŚWIADCZENIE – myślę że to słowo klucz w tej walce. Leonardo ma dużo większy arsenał ciosów w stójce. Santos juz nie raz walczył z takim zawodnikiem jak Roman stylistycznie. Santos ma bardzo mocne ciosy, jest silniejszy – i to powinno dać mu wygrać. Będzie rozbijał rywala, który powinien próbować przeleżeć rywala. Kondycyjnie powinien przeważać Bogatov, natomiast czy to wystarczy by wygrać całą walke? Według mnie nie. Santos powinien skutecznie rozbijać rywala w pierwszej i drugiej rundzie, a w trzeciej młodszy zawodnik powinien próbować go przeleżeć (co też może się nie udać). Santos powinien walkę na spokojnie wygrać na punkty, ale nie wykluczam TKO.

Typ: Leonardo Santos – Decyzja. (29:28).

Kursy buchmacherskie:
Leonardo Santos – 1.57
Roman Bogatov – 2.40

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.