Kontakt:

Mateusz Masternak wypunktował Serhija Radchenke!

jk200626-boks08-072445

Podczas piątkowej gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night II, w walce wieczoru doszło do niecodziennej formy pojedynku. W pojedynku pokazowym, na zasadach boksu zawodowego, rękawice skrzyżowali Mateusz Masternak oraz dobrze znany polskiej publiczności, Ukrainiec Serhii Radchenko. Po 8 rundach sędziowie wypunktowali zwycięstwo pięściarza mieszkającego we Wrocławiu: 80-71, 79-72, 80-71.

Na początku pojedynku Masternak zaczął boksować ostrożnie, uderzając ponawiającym lewym prostym Ukraińca. Rywal „Mastera” próbował kontrować, lecz wychodziło mu to z różnym skutkiem. Każdą końcówkę rundy w trzech pierwszych odsłonach pojedynku, pięściarz z województwa świętokrzyskiego bardzo dobrze akcentował.

Od 4 rundy zaczął się już koncert Masternaka, który wyprowadzał wiele kombinacji zarówno na głowę, jak i na korpus (z przewagą tych ciosów na dół). Polak podczas całej walki pokazał ringową inteligencje, z które jest w ddobrze znany. Bardzo dużą poprawę, można było zauważyć w kondycji „Mastera”.

W 5 rundzie Ukrainiec zaczął być liczony po ciosie na korpus (choć sam twierdzi, że był to cios poniżej pasa),

Na gali zawalczyli oraz wygrali swoje pojedynki m.in. utalentowany Damian Durkacz, złota medalistka Igrzysk Europejskich Karolina Koszewska, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Sandra Kruk oraz brązowa medalistka Igrzysk Europejskich Sandra Drabik.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.