Kontakt:

Babilon MMA 14 – Typowanie!

Babilon-MMA-14-1024×576

Już dziś gala Babilon MMA 14. Zapraszamy was do zapoznania się z naszymi typami. 

Paweł Pawlak vs Filip Tomczak

Uważam, że Pawlak to zawodnik, który ma potencjał, żeby walczyć w UFC. To bardzo dobry zapaśnik, który znakomicie potrafi kontrolować rywala w parterze. Dodatkowo popularny ,,Plastinho” wydaj się być dość silny, jak na swoją kategorię wagową. Moim zdaniem problem stanowi sfera mentalna. Paweł nie potrafi przełożyć swoich umiejętności na walkę. Czegoś ciągle brakuje, ale doskonałą okazją, aby się przełamać będzie walka z Filipem Tomczakiem. Rekord tego zawodnika mówi sam za siebie – 7-1 ,w tym 5 wygranych przez poddanie i dwa nokauty. Poza tym Tomczak to niezwykle twardy zawodnik, który będzie groźny do ostatnich sekund walki.

Mój typ: Pawlak przez decyzję

Kevin Szaflarski vs Damian Olszewski

Na papierze jest to walka jednostronna. Trenujący u Mirka Oknińskiego, Kevin Szaflarski, to jeden z najciekawiej zapowiadających się zawodników wagi ciężkiej. Potrzeba mu jednak większych wyzwań. Czy Damian Olszewski, to zawodnik który postawi tak twarde warunki? Nie jestem przekonany. Myślę, że Szaflarski to zawodnik, który jest półkę wyżej i znokautuje swojego rywala w 1 rundzie.

Mój typ: Szaflarski przez TKO w 1 rundzie.

Róża Gumienna vs Aldina Seferović

Walka z mocną faworytką. Jedna z najlepszych stójek w Polsce, kontra debiutująca w MMA Aldina Seferović. Czy to może być wyrównana walka? Teoretycznie tak, bo w MMA wszystko się może zdarzyć. Aczkolwiek nie wierzę tutaj w jakąś sensację. Kariera Róży w MMA jest mądrze budowana i tak pewnie będzie przez cały czas. Myślę, że Polka zdominuje swoją rywalkę i wygra wyraźnie na punkty.

Mój typ: Gumienna przez decyzję

Piotr Przepiórka vs Jakub Kamieniarz

Najciekawiej zapowiadająca się dla mnie walka. „Pepis” czyli świetny zapaśnik z Radomia. Kamieniarz z kolei, to zawodnik, którego dostrzegło KSW (choć występu tam Kuba nie może zaliczyć do udanych). Choć Przepiórka walczy ze zmiennym szczęściem, to jest on zawsze bardzo groźny, a jego zapasy stoją na bardzo wysokim poziomie. Kamieniarz jest bardziej doświadczony i również umie poddawać swoich rywali. Bardzo często jednak, gdy walczy dwóch parterowców, to walka toczy się w stójce. Myślę jednak, że jak już Przepiórka obali Kamieniarza, to go nie wypuści i tym może sobie punktować walkę.

Mój typ: Przepiórka przez decyzję

Adam Brzezowski vs Marcin Jabłoński

„Brooklyn” wraca do oktagonu po 8 miesiącach. Ostatnią walkę stoczył u siebie, w Międzychodzie i odprawił w 2 rundzie mocnego Łukasza Bieńka. Nie odmawia on też trudnych walk, o czym świadczy fakt, że w dorobku ma walki z Kacprem Formelą czy Maciejem Kalicińskim. Marcin Jabłoński to bardzo mocny, ale nie doceniony zawodnik. W rekordzie ma walki w ACA (wtedy ACB) czy Eagles Fighting Championship. Dwóch bardzo mocnych zawodników. Jabłoński ma obecnie 4 zwycięstwa z rzędu. Zapowiada się bardzo ciekawa, równa walka, która według mnie skończy się na punkty.

Mój typ: Jabłoński przez decyzję

Patryk Kaczmarczyk vs Hubert Sulewski

Starcie młodego pokolenia. Kaczmarczyk i Sulewski to jedni z najlepszych młodych zawodników w kategorii piórkowej. Sulewski znany jest przede wszystkim z walki na FFF, gdzie pokonał Filipa Bątkowskiego. Kaczmarczyk z kolei miesiąc temu dał kapitalną walkę na poprzednim Babilonie. Wypunktował wówczas Krystiana Krawczyka. Jestem przekonany, że ta walka nie skończy się przed czasem. Zobaczymy 15 minut mądrego MMA. Moim faworytem Kaczmarczyk.

Mój typ: Kaczmarczyk przez decyzję

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.