Kontakt:

Typowanie redakcyjne #3: FEN 28.

FEN 28 plakat 2

Mateusz Rębecki (10-1) vs Fabiano Silva (30-12-1).
Łukasz Jan Adamiak: Długo przyszło nam czekać na kolejny występ Mateusza w klatce FEN. Ten aspirujący do UFC zawodnik dawał nam ostatnio same emocjonujące i zwycięskie starcia z rywalami nie z pierwszej lapanki. Fabiano dał się poznać już polskim fanom, niestety dwukrotnie ulegając naszym rodakom. Według mnie walka potrwa do 2 rundy, a Rebecki utoruje sobie drogę do wygranej dzięki swojej pracy zapaśniczej i kontroli w parterze. Zmotywowany przejściem do największego światowego gracza w MMA na pewno ani na sekundę nie odda pola walki swojemu rywalowi.

Mateusza Rębeckiego typują również: Marek, Adrian, Damian, Filip, Radek
Nikt z redakcji nie wytypował Fabiano Silvy.
Obraz może zawierać: 2 osoby, broda i tekst

Krystian Pudzianowski (1-0) vs Piotr Szeliga (0-0).
Damian Daniel: Mimo tego jakie doświadczenie ma Krystian, typuję Szelige. Dlaczego? Otóż każdy kto śledzi tego zawodnika wie, że już od jakiegoś czasu ma on zajawkę na sporty walki i je trenuje. Dodatkowo wiek Krystiana powinien zrobić swoje. Mój typ to Piotr Szeliga.

Nikt poza Damianem nie wytypował Piotra Szeligi.
Krystiana Pudzianowskiego wytypowali: Marek, Adrian, Damian, Filip, Radek
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Szymon Bajor (20-8) vs Oli Thompson (20-12).
Filip Wiszniewski: Możemy rozwlekać się nad umiejętnościami obu zawodników, które są na najwyższym poziomie, natomiast to co wyróżnia Szymona Bajora to wysoka inteligencja, która pozwala mu dostrzegać wszystkie niedociągnięcia w „grze” rywala. Bajor kiedy nadarza się okazja na skończenie rywala w dosiadzie, co wydaje się wręcz groteskowe, potrafi ze stoickim spokojem odkładać rywala ciosami, zamiast szukać okazji do wyleżenia walki. Uważam, że Thompson będzie na tyle twardym zawodnikiem, iż walka rozegra się dopiero w 3 rundzie przez TKO na korzyść Polaka.

Szymona Bajora typują również: Marek, Adrian, Damian, Radek
Oli’ego Thompsona wytypowali:
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Michał Kita (18-11-1) vs Igor Pokrajac (29-14-1).
Łukasz Jan Adamiak: Starcie dwóch weteranów tego sportu na pewno przykuje uwagę starych wyjadaczy w Mieszanych Sztukach Walki. Obaj są waleczni, preferują stojke, a zebrane przez nich doświadczenie działa dla nich na plus. Na samym początku ciężko może być jednemu przełamać drugiego, z niejednego pieca chleb już przecież jedli, jednak jako zwycięzcę tego pojedynku obstawiam Michała Kitę. Jeśli Michał rozbije swojego rywala skończy go ciosami do 3 rundy, w innym przypadku stawiam na zwycięstwo Kity przez decyzję. Nie zapominajmy, że Pokrajac nie tak dawno był mocno bity przez Blachowicza, z którym wytrzymał pełen dystans.

Michała Kite wytypowali również: Marek, Adrian, Damian, Filip
Igora Pokrajaca wytypowali: Radek
Obraz może zawierać: 2 osoby, broda i tekst

Rafał Kijańczuk (8-2) vs Marcin Wójcik (12-7).
Radek Kramarz: Walka Kijańczuk vs Wójcik, to chyba najbardziej wyrównany pojedynek całej gali. Dla Wójcika jest to powrót do FENu po 5-ciu latach i z pewnością będzie chciał zrobić dobre wrażenie i przypomnieć o sobie wszystkim kibicom. Kijana swoją motywację w tej walce też ma… Szansa rewanżu z Adamem Kowalskim na pewno napędza dodatkowo zawodnika WCA. Wójcika jednak można stawiać w jednej linii z Kowalskim, a jeśli dobrze się przygotuje, to może i nawet wyżej. Uważam więc, że dla Rafała będzie to najtrudniejsza walka w karierze, ale nie z gatunku tych nie do wygrania. Nie będzie to walka Dawida z Goliatem, ale dwóch twardych chłopów, którzy mają apetyt na pas. Uważam, że będzie to mocna bitka, ale w którymś momencie Marcin Wójcik ustrzeli swojego rywala i wygra tą walkę. Stawiałbym, że będzie to pod koniec 2 rundy.

Marcina Wójcika wytypowali również: Adrian, Łukasz, Damian, Filip
Rafała Kijańczuka wytypowali: Marek
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Szymon Dusza (8-4) vs Kacper Koziorzębski (5-2).
Radek Kramarz: Walka Kacpra Koziorębskiego z Szymonem Duszą dla mnie zapowiada się bardzo ciekawie. Zawodnik z Wrocławia dla większości jest w tej walce strasznym underdogiem, ponieważ w debiucie dla FENu dostaje głównego pretendenta do pasa. Jednak gdy przyjrzymy się Kacprowi, możemy zobaczyć, że ma on 3 zwycięstwa z rzędu z solidnymi rywalami. Przegrywał też z nie byle kim, bo z Piotrem Niedzielskim i Mariuszem Mazurem. Dusza w oczach nas wszystkich bardzo zyskał, gdy ekspresowo rozprawił się z Tymkiem Łopaczykiem i pokonał Kamila Gniadka, ale moim zdaniem do momentu nokautu, zawodnik z Opola tą walkę przegrywał. Nie możemy ujmować tu żadnemu z zawodników, ale większe obycie w walkach dla dużych federacji Szymona Duszy może mieć tu dużą rolę. Zawodnik Rio Grappling Kraków będzie starał stawiać opór swojemu rywalowi, ale czy mu się to uda? Myślę że może być ciężko i Dusza go po prostu zamęczy. Stawiam tutaj na nokaut w 3 rundzie, bądź zwycięstwo na punkty Szymona Duszy. Jednak jestem zdania, że walka ta będzie ciekawa i nie można z góry skazywać Koziorębskiego na porażkę.

Szymona Dusze wytypowali również: Adrian, Łukasz, Damian, Filip,
Nikt z redakcji nie wytypował Kacpra Koziorzębskiego.
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Marcin Sianos (4-4) vs Adam Pałasz (4-0).
Filip Wiszniewski: W tej walce dużo osób swój typ może opierać na podstawie rekordów obu zawodników. Przyjrzawszy się jednak ich stylom walki dostrzegam wiele okazji, które dla stylu Sianosa mogą okazać sie kluczowe: Dość statyczne poruszanie się na nogach oraz zostawianie wykrocznej nogi na niskie kopnięcia. Pałasz często korzysta z długiego lewego prostego, przy wyprowadzaniu którego zostawia nogi z tyłu co skrzętnie może wykorzystać Sianos, przepuszczając cios i wprowadzając swój piekielny prawy.

Marcina Sianosa wytypowali również: Marek, Damian, Radek
Adama Pałasza wytypowali: Adrian, Łukasz
Obraz może zawierać: 2 osoby, broda i tekst

Łukasz Charzewski (8-1) vs Kacper Formela (9-3).
Marek Krawczak: Według mnie jest to jedna z najmocniejszych walk w kategorii lekkiej w Polsce od dawna. Dwóch młodych prospektów, idących przed siebie i kompletnych zawodników. Łukasz w ostatnich walkach pokazał siłę ciosu i świetne zapasy. Kacper natomiast również niezłe zapasy, mocne ciosy oraz duży arsenał ciosów w stójce. Mimo wszystko skłaniam się tu „Harry’emu” przez to jaką presję narzuca na rywalach. Myślę, że będzie to decyzja.

Łukasza Charzewskiego wytypowali również: Adrian, Damian, Filip
Kacpra Formele wytypowali: Łukasz, Radek
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Dominik Zadora (22-8) vs Piotr Sokół (15-7).
Adrian Bolechowicz: Jedno z najlepszych starć, które można ułożyć w formule K1. Dominik Zadora to świetny, silny i agresywny zawodnik. Zadaje wiele ciosów, natomiast jest on najlepszy w pierwszych minutach walki. Tym dłużej walka będzie trwała, tym szanse mniej doświadczonego rywala rosną. Piotr musi nie dać się trafić w pierwszych minutach walki, a wtedy ma spore szanse wypunktować rywala. Mimo wszystko lekko typuję Dominika Zadorę.

Dominika Zadorę typują również: Marek, Łukasz, Damian, Filip, Radek
Nikt z redakcji nie wytypował Piotra Sokoła.
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Anita Bekus (2-1) vs Sylwia Firlej (0-0).
Marek Krawczak: Ta walka to rewanż za amatorską walkę w 2018 roku. Wtedy to górą była zawodniczka z Shark Top Team. Od tamtego czasu Sylwia nie wykonywała żadnych ruchów MMA, więc wydaje mi się, że tu doświadczenie weźmie górę. Sylwia powinno wypunktować lub znokautować rywalkę. Mimo wszystko bardziej skłaniam się ku decyzji.

Anitę Bekus typują również: Adrian, Łukasz, Damian, Filip, Radek
Nikt z redakcji nie wytypował Sylwii Firlej.
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.