Kontakt:

„Jestem gotowy na wojnę i krew!” – Norman Parke o walce na KSW 53: Reborn

parke

Specjalnie dla Państwa przed galą KSW 53 przedstawiamy rozmowę z czołowym zawodnikiem tej karty walk Normanem Parke, który już 11go lipca po raz trzeci zmierzy się z podwójnym mistrzem federacji KSW Mateuszem Gamrotem!

Witaj Norman, dziękuję, że poświęciłeś nam swój czas, co u Ciebie?

Cześć wszystkim, dziękuję, u mnie wszystko w porządku.

To nie Twoja pierwsza dłuższa wizyta w Polsce, co podoba Ci się w naszym kraju, że zdecydowałeś się bywać tu częściej?

Aby ta walka się w ogóle obyła musiałem być tu w Polsce, Miało to też sens, bo przygotowywałem się tutaj do mojej ostatniej walki. Bardzo lubię Polskę, a ludzie są tu dobrzy, ale tęsknię za synem i rodziną.

Jak obecnie idą Twoje przygotowania do trzeciej walki z Mateuszem Gamrotem? Czy trener Kościelski w Twoim narożniku to dodatkowa przewaga nad jego byłym podopiecznym?

Przygotowania są takie same jak zwykle, jest kilka dobrych tygodni, kilka złych tygodni, ale ostatecznie wszystko będzie dobrze. Tak, Kościelski będzie w moim narożniku, ale nie robiłem tego przecież celowo wobec Gamera.

W momencie gdy dowiedziałeś się, że zawalczysz na KSW 53 od razu było pewne, że Twoim przeciwnikiem będzie Gamrot?

Najpierw rozmawiałem z szefami KSW, którzy powiedzieli, że nie wiedzą, kiedy znów zawalczę…, że może to być sierpień lub wrzesień. Dowiedziałem się też, że Mateuszowi zaoferowano 2 przeciwników, a oni odmówili. Następnie to mi zaproponowano tę walkę i od razu powiedziałem, że nie ma żadnego problemu, bo mamy z Mateuszem niedokończony interes. Tydzień później walka była już dopięta.

Czy chciałbyś zawalczyć z Marianem Ziółkowskim? A może widzisz jeszcze ciekawe wyzwania w wadze lekkiej w KSW? Musaev, rewanż z Borysem lub Wrzoskiem?

Cóż, Marian miał okazję by ze mną walczyć, a potem doznał kontuzji. Następnie zaproponowano mu walkę z Gamrotem i odmówił, tłumacząc, że nie ma wystarczająco dużo czasu. Musaev jest solidnym zawodnikiem, sam przegrałem kiedyś w UFC z mocnym Rosjaninem Rustamem Khavilovem, więc chciałbym pewnej „zemsty”. Możemy dać też rewanż z Borysem, cokolwiek wydarzy się w przyszłości będzie to na pewno wielka walka.

Jak mijały Twoje dni podczas trwania obostrzeń związanych zkoronawirusem? Czy udało Ci się zachować dobrą formę?

Tak, najpierw trochę biegałem I boksowałem, do tego doszły ciężkie treningi w Ankosie. Teraz każdego dnia słucham swojego ciała i jeśli jest zajechane po prostu odpoczywam jeden dzień.

Na jak długo planujesz swój pobyt w Polsce? Chciałbyś kiedyś zamieszkać tu na stałe?

Mieszkam w pięknym mieszkaniu niedaleko Poznania, ale nie zostanę tu na stałe, ponieważ mam syna i nie mogę się od niego na tak długo odsunąć. Spędzam tu tylko okres przygotowawczy do walki.

Czy uważasz, że Mateusz ma szanse na karierę w UFC, gdzie chce się dostać?

Nie myślę o tym gdzie on chce iść, skupiam się wyłącznie na sobie I na tym co robię.

Kiedy przygotowujesz się trzeci raz do tego samego przeciwnika jest łatwiej czy wręcz odwrotnie?

Wszystkie te walki były trudne, jak i przygotowani, bo gdyby to było łatwe, wszyscy by to robili. Jest to interesująca walka dla fanów, ponieważ jest wokół niej wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Wszystkie odpowiedzi poznamy podczas walki wieczoru!

Co sądzisz obecnie o Mateuszu? Uważasz, że dłuższa przerwa od walk w MMA wpłynie na niego niekorzystnie?

Oczywiście ciężko pracował nad swoim grapplingiem i stójką, ale to nie ma znaczenia, bo to nic czego już wcześniej bym u niego nie widział. Jestem gotowy na wojnę i krew.

Kto według Ciebie wygra starcie Mańkowski-Wrzosek?

Nie jestem pewien Borysa w 70kg, jego ostatnia walka była przecież w 73kg. Stawiam tutaj 50/50, a zwycięzca może być kolejnym pretendentem do pasa.

Dziękuję Ci za tę rozmowę Norman, z mojej strony to wszystko! Życzę Ci udanych przygotowań do walki w lipcu.

Dziękuję Wam, a także moim sponsorom:

#pitbullsports

#kroplowkapl

#craft_partner

#Parr_group

#artizan fabrications

#Trans-Fair

#Soldanski Paweł Usługi Remontowo-Budowlane

Z zawodnikiem rozmawiał Łukasz Adamiak.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.