Kontakt:

Babilon MMA 13 – TYPOWANIE

bbx7obdsr12bnopb7nhrb73qiqv5kuni

Już jutro – 29.05 – odbędzie się gala Babilon MMA 13: Live in Studio. Z pewnością wielu z nas zasiądzie przed telewizorami, aby ponownie móc zobaczyć MMA w dobrym wydaniu. Zapraszam do zapoznania się z moim typowaniem tej karty walk.

Łukasz Brzeski (7-1-1) vs Michał Piwowarski (3-1)

Pojedynek najlepszego zawodnika wagi ciężkiej organizacji Babilon MMA z członkiem kadry narodowej w grapplingu musi być świetną walką. Brzeski w organizacij Babilon MMA posiada rekord 2-0-1 i ciężkimi bojami z Michałem Kitą oraz Ednaldo Oliveirą zapracował sobie na miano czołowego polskiego „ciężkiego” w kraju. Z kolei Piwowarski to świetny parterowiec, należący do kadry Polski w grapplingu, na co dzień trenujący w Berserkers Team Szczecin pod okiem Piotra Bagińskiego. „Piwko” w rekordzie posiada jedną porażkę, ale warto wspomnieć, że była ona spowodowana dyskwalifikacją, więc w pewnym sensie Szczecinianin wciąż jest niepokonany. Na korzyść Brzeskiego będą przemawiać walki z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale myślę, że Michał Piwowarski zdoła sprowadzić walkę do parteru i tam efektownie poddać Brzeskiego.

Mój typ: Michał Piwowarski przez poddanie.

Sylwester Miller (8-3) vs Piotr Kamiński (5-3)

Kapitalnie zapowiadająca się walka w kategorii koguciej. Będący na fali 3 zwycięstw Piotr „Bodzio” Kamiński kontra Sylwester Miller, który na ostatnie 7 walk przegrał tylko jedną. Zarówno jeden jak i drugi nie odmawia wyzwań i mierzył się już z czołówką swojej kategorii. Trenujący w Czerwonym Smoku Poznań, Kamiński przygotowywał się w bardzo mocnym gronie, sparując m.in z zawodnikiem KSW – Romanem Szymańskim. „Bodzio” to też rewelacyjny parterowiec, co pokazał na gali w Międzyzdrojach poddając trenującego w Szczecinie Piotra Wróblewskiego. Miller to twardy, charakterny zawodnik, który na 8 zwycięstw, aż 6-krotnie poddawał swoich rywali. Gdy walczy dwóch wirtuozów parteru, bardzo często liczymy na dobry pojedynek właśnie w tej płaszczyźnie, a często kończy się to tak, że Panowie zostają w stójce. Na papierze zapowiada się to jako świetna walka, w której ciężko wskazać faworyta…

Mój typ: Piotr Kamiński decyzją.

Patryk Kaczmarczyk (2-0) vs Krystian Krawczyk (4-2)

Teraz pora na kategorię piórkową i walkę niepokonanego Patryka Kaczmarczyka z bardziej doświadczonym Krystianem Krawczykiem. Krawczyk w organizacji Babilon MMA stoczył 2 walki, pokonując Damiana Zorczykowskiego i przegrywając z Dominikiem Gierowskim przez poddanie, ale warto wspomnieć, że do momentu poddania, to Krystian prezentował się lepiej. Obecnie ma on passę 2 zwycięstw z rzędu z solidnymi rywalami, co dobrze zwiastuje. Kaczmarczyk z kolei po bogatym dorobku amatorskim przeniósł się na zawodowstwo i wypunktował póki co dwóch zawodników o podobnym do niego stażu. Myślę, że Krystian Krawczyk pokaże, że należy się z nim liczyć i wygra tą walkę.

Mój typ: Krystian Krawczyk decyzją.

Mariusz Mazur (5-1) vs Sebastian Rajewski (7-5)

Walka Mazura z Rajewskim to może być najefektowniejsze starcie całej tej gali. Mariusz powraca do MMA po 1,5-rocznej przerwie, więc nie wiemy w jakiej będzie on formie, ale warto wspomnieć o jego epizodzie w KSW (Gdyby ktoś nie wiedział), dla którego stoczył 1 walkę na gali z numerem 36, gdzie przegrał z Maciejem Kazieczko, który obecnie jest gwiazdą federacji. Rekord Sebastiana Rajewskiego może nie wygląda imponująco, ale to też dlatego, że żadnych wyzwań się nie boi, a przegrywał m.in z Romanem Szymańskim, Michałem Sobiechem czy Kacprem Formelą. Obecnie Rajewski ma 3 wygrane z rzędu, w tym to z Maciejem Kierzkowskim gdy sprawił mu potężny nokaut. Jak typuję tą walkę? Chyba zdecyduję się na Sebastiana, który regularnie walczy…

Mój typ: Sebastian Rajewski przez nokaut

Piotr Kacprzak (2-2) vs Michał Folc (4-2)

Kacprzak pomimo tego, że ma dopiero 4 walki, to można go nazwać weteranem federacji Babilon MMA, ponieważ wszystkie swoje zawodowe walki stoczył dla tej federacji, a do tego dołożył jeszcze 2 walki amatorskie w organizacji Tomka Babilońskiego. Michał Folc to trenujący na co dzień z Sebastianem Przybyszem czy Kacprem Formelą zawodnik.  W organizacji Babilon stoczył tylko jedną walkę, którą przegrał, ale od tego czasu odbudował się już 4 zwycięstwami, z czego 2 były przed czasem. Może to być kolejna ciekawa dla oka walka.

Mój typ: Michał Folc decyzją

Piotr Kalenik (7-4) vs Patryk Rogóż (10-4)

Pierwotnie rywalem Kalenika miał być najlepszy półciężki w federacji – Łukasz Sudolski, ale z powodu kontuzji musiał zastąpić go powracajacy do MMA po 3 latach Patryk Rogóż, który nie przentował się najlepiej w ostatnich swoich pojedynkach.  Kalenik w ubiegłym roku zanotował 2 walki, a ich bilans wynosi 1-1.  Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że ani jeden ani drugi nie jest wybitnym zawodnikiem, ale może Panowie nas czymś zaskoczą i zobaczymy interesujący pojedynek.

Mój typ: Piotr Kalenik przez nokaut.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.