Kontakt:

Krzysztof Jotko pokonuje Eryka Andersa i wskazuje kolejnego rywala!

krzysztof-jotko-eryk-anders-ufc-on-espn-8-6

Krzysztof Jotko (22-4) pokonał Eryka Andersa (13-5) przez jednogłośną decyzję sędziów podczas UFC w Jacksonville i wskazał swojego kolejnego rywala!

Walka ze strony Polaka miała od początku otwarty charakter, który od początku starał się rozbijać ciosami Andersa. Jotko, próbował także obrotowych łokci, co skrzętnie wykorzystywał dużo silniejszy Amerykanin, łapiąc klincz, aby pracować nad sprowadzaniem Krzysztofa do parteru. Jotko, jak przystało na zawodnika z najwyższym współczynnikiem obrony obaleń w kategorii średniej, nie pozostawił Andersowi większych złudzeń, pozwalając jedynie na dociskanie do siatki, chociaż i w tej sytuacji to Jotko zadawał ciosy, a jego przeciwnik usiłował utrzymać klamrę. W trzeciej odsłonie Jotko dosyć poważnie naruszył stabilność Eryka na nogach, lecz zabrakło wykończenia.

Podczas telewizyjnej konferencji, która odbyła się po walce, Krzysztof przyznał, że przez najbliższy miesiąc chciałby odpocząć, natomiast już teraz wskazał swojego kolejnego oponenta. Zawodnikiem tym okazał się niegdysiejszy rywal Jotki, Uriah Hall (15-9). Panowie spotkali się ze sobą po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku. Jotko prowadził wtedy pierwszą rundę do wiwatu, bezkompromisowo rozbijając Jamajczyka, jednak ten w drugiej rundzie odwrócił losy pojedynku i znokautował Polaka.

Hall obecnie posiada dwa zwycięstwa z rzędu, które dopisał do swojego konta po walkach z Bevonem Lewisem (7-2) oraz Antônio Carlosem Júniorem (10-4-0-1). Podczas UFC 249 miał zmierzyć się z legendarnym Ronaldo Jacare Souzą (26-8-0-1), jednak walkę odwołano, ponieważ wykryto u Brazylijczyka COVID 19.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów na naszym kanale:

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.