Kontakt:

GSP vs Khabib!? – trener legendy nie pozostawia wątpliwości

Georges St. Pierre vs Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor

Trener byłego mistrza UFC i jednego z najlepszych zawodników w histori światowego mma Georgesa St. Pierre’a jest przekonany, że jego podopieczny wróci do klatki UFC.

Firab Zahabi, bo o nim mowa, w rozmowie z dziennikarzem portalu Fight Tips jednoznacznie stwierdził, że jego podopieczny miałby walczyć z czołowym zawdnikiem UFC.

Nie chcę nic mówić o GSP, ale on nie skończył jeszcze. Po prostu to taki facet, który może każdego dnia wejść do oktagonu. Pewnego razu spotka się z facetem, którego wszyscy uważają za niepokonanego i będzie chciał wrócić.

Jak trener ocenia szansę popularnego GSP w starciu z mistrzem kategorii lekkiej – niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem?

Khabib jest jednym z tych gości, ale ich walka musi odbyć się w limicie do 165 funtów. Pytanie tylko, czy UFC to zrobi.”

Jestem w tym przypadku stronniczy, ale uważa, że Georges jest o wiele lepszy w stójce. Jego boks jest precyzyjniejszy i ma większy zasięg. Jeśli spojrzysz na liczby, to GSP ma przewagę. Dodatkowo potrafi kopać.

Ale dajmy mu najlepszy scenariusz – nawet jeśli Khabibowi uda się GSP obalić, to Georges wstanie z tej pozycji. Da radę. Dodatkowo, jiu jitsu Georgesa jest świetne. To nie będzie to walka taka, jak z każdym innym zawodnikiem dywizji lekkiej. To zupełnie inny poziom.

Uwielbiam Khabiba i jestem jego fanem, ale nawet jeśli raz udałoby mu się obalić Georgesa, to on wstanie. On ma niesamowitą umiejętność wstawania z niedogodnych pozycji. Poza tym, będę zaskoczony, jeśli Khabibowi udałoby się obalić GSP więcej niż raz.

Spójrzcie na karierę Georgesa. Ile razy ktokolwiek go obalił? Jak długo leżał na plecach? To był jedynie ułamek sekundy. Zwykle on jest na nogach i trudno go powstrzymać.

Przypomnijmy, że GSP ostatni raz zameldował się w klatce UFC w 2017 roku. Wówczas pokonał on mistrza dywizji średniej Michaela Bispinga przed czasem i ponownie zakończył zawodową karierę. Z nieoficjalnych informacji amerykańskich mediów wynika, że w przypadku wygranej z Donaldem Cerrone, jednym z potencjalnych rywali Kanadyjczyka mógłby być Conor McGregor.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.