Kontakt:

Abu Azaitar rywalem Alessio Di Chirico na kwietniowym UFC!

azaitar-waga-ksw27_750x400_acf_cropped

Na kwietniowej gali UFC dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy dobrze znanymi w Polsce zawodnikami, Alessio Di Chirico i Abu Azaitarem. Taką informację przekazał niemiecki zawodnik.

Azaitar (14-2-1) to czołowy zawodnik wagi średniej w Europie. Polskim kibicom z pewnością zapisał się w pamięci występami na KSW, gdzie pokonał Krzysztofa Kułaka i zremisował z Piotrem Strusem, ale to nie koniec polskich epizodów w jego rekordzie. Na niemieckich galach podejmował on jeszcze Marcina Naruszczkę, Rafała Lewonia oraz Martina Zawade. Pod banderą UFC zadebiutował w kwietniu tego roku,gdzie wypunktował Vitora Mirande.

Di Chirico (12-4) w UFC ma już większy staż,gdyż stoczył tam aż 7 walk, z czego 3 padły jego łupem. Podobnie jak Azaitar, Włoch walczył już z naszymi rodakami (Andrzejem Grzebykiem i Adamem Kowalskim), a w ostatniej walce uległ trenującemu w Ankos MMA Poznań, Makhmudowi Muradovowi.

Dla Di Chirico może być to walka o być albo nie być w największej federacji na świecie, a dla Abu Azaitara szansa na pokonanie doświadczonego w federacji zawodnika.

Miejsce gali nie jest jeszcze znane, ale wiemy, że odbędzie się ona 11 kwietnia.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.