Kontakt:

Zawodnik UFC Ben Askren zakończył sportową karierę!

110_Robbie_Lawler_x_Ben_Askren.0

Zawodnik kategorii półśredniej organizacji UFC Ben „Funky” Askren (19-2-0-1) ogłosił w programie Ariel Helwani’s MMA Show, iż przechodzi na sportową emeryturę.

Ben w przeszłości był niepokonanym mistrzem Bellatora oraz ONE Championship, jednakże jego ambicje sportowe sięgały znacznie wyżej. Zawodnik postanowił spróbować swoich sił w największej organizacji świata; UFC. Jego debiut był naprawdę udany, ponieważ pomimo ogromnych opresji w starciu z Robbie Lawrerem (28-14-0-1) Funky poddał rywala dając efektowną walkę. Kolejne występy 35 latka nie były jednak takie udane. Podczas hitowej gali UFC 239 Jorge Masvidal (35-13-0) znokautował Askrena w zaledwie 5 sekund latającym kolanem, a czarę goryczy przelała przegrana walka z Demianem Maią (28-9-0) pod koniec października.

Zawodnik wypowiedział się na temat problemów zdrowotnych jakie doskwierały mu w ostatnich latach:

„Nigdy nie mówiłem o tych problemach z biodrem. Nie chcę, żeby ludzie twierdzili, że to był powód moich porażek. Przegrywałem dlatego, że nie byłem wystarczająco dobry. Moi przeciwnicy byli lepsi. Nie chcę, żeby było to traktowane jako wymówka.”

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.