Kontakt:

Niejednogłośnie,a jednak Darren Till pokonał Kevina Gasteluma

darren-till-kelvin-gastelum-ufc-244

Darren Till udanie zadebiutował w kategorii średniej. Były pretendent od tytułu mistrza w wadze półśredniej na dystansie 3 rund pokonał Kevina Gasteluma podczas gali UFC 244 w Las Vegas.

W pierwszej rundzie walka toczyła się głównie pod siatką w płaszczyźnie zapaśniczej. Żadnemu z fighterów nie udało się jednak przenieść walki do parteru. Anglik wykorzystywał przewagę zasięgu, regularnie wyprowadzał lowkicki i atakował krótkimi kombinacjami.

W kolejnej odsłonie znacznie bardziej aktywny był Gastelum. Amerykanin co rusz próbował skrócić dystans i straszył rywala ciosami sierpowymi. Największy ból głowy mieli sędziowie, a walka przypominała nieco starcie Tilla z Stephenem Thopmsonem.

Kevin Gastelum dociskał rywala do siatki. Tam też wyprowadzał łokcie i kolana, wyraźnie kontrolując walkę po siatką. Z kolei zawodnik z Liverpoolu wyprowadzał mniej ciosów, był bardziej metodyczny, choć jego ataki wydawały się bardziej wyniszczające dla rywala.

W całym pojedynku Darren Till tylko raz na kilkanaście sekund dał się sprowadzić, a o wyniku pojedynku zdecydowali sędziowie. Ci byli bardzo rozbieżni, jeden z arbitrów punktował  30-27 dla Gasteluma, a  pozostali przyznali zwycięstwo Tillowi w stosunku 29-28 i 30-27.

Najciekawsze akcje w tym pojedynku.

https://twitter.com/UFCEspanol/status/1190842085160579072

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.