Kontakt:

Kolejny polski akcent w Bellator MMA! Damian Frankiewicz powalczy 23go listopada w Londynie.

Damian_Frankiewicz

Uznawana za drugą siłę MMA na świecie organizacja Bellator gościła już w swoich rozpiskach zawodników z Polski. W przeszłości swoje walki toczyli tam m.in. Damian Grabowski, Adam Maciejewski, Mateusz Piskorz czy Adam Gustab. Choć nasi reprezentanci wracali zazwyczaj na tarczy (tocząc zwykle 15-minutowe boje), los ten może odmienić Damian Frankiewicz (7-2)!

Pochodzący z Sosnowca zawodnik kategorii piórkowej stoczył do tej pory 9 walk, z czego 7 razy odnosił zwycięstwo. Damian lepiej odnajduje się w parterze o czym świadczy fakt, że pięć z jego wygranych pojedynków zakończył poddając swoich przeciwników. Starcie w Londynie nie będzie jego pierwszą wizytą w Wielkiej Brytanii; wcześniej występował już dla angielskiej BAMMA. Na swoim koncie ma również występy w PLMMA czy WFT.

Napędzony passą czterech zwycięstw z rzędu Polak w debiucie dla nowego pracodawcy zmierzy się z Londyńczykiem, Aidenem Lee. W przeciwieństwie do Damiana, jest on obecnie po dwóch przegranych walkach. Legitymujący się rekordem 7-4 Lee również większość walk kończył przez zmuszenie swoich rywali do odklepania.

Walką wieczoru londyńskiej gali będzie starcie Michaela Page’a z Derekiem Andersonem.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.