Kontakt:

Tymex Boxing Night 10: Mistrzowska szansa Wrzesińskiego, powrót Sidorenko i debiut Grzyb

68843920_977233222621270_4540784474966720512_n

Damian Wrzesiński stanie przed szansą zdobycia kolejnego, najważniejszego jak dotąd tytułu w boksie zawodowym. Na gali „Tymex Boxing Night 10”, która odbędzie się 19 października w Łomiankach, powalczy o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. Na ring wraca niepokonana Sasha Sidorenko, a profesjonalną karierę rozpoczyna obiecująca Laura Grzyb.

Takiej pięściarskiej jesieni już dawno nie mieliśmy, 4 października w Częstochowie wystąpią Mistrzyni Świata WBO Ewa Brodnicka, mistrz nokautu Robert „Mister KO” Parzęczewski czy Łukasz Wierzbicki, który ostatnio dzielnie sparował ze znakomitym Keithem Thurmanem. Już 1,5 miesiąca później, tj. 19 października kolejne widowisko bokserskie w Łomiankach z udziałem marzącego o europejskim trofeum Damiana Wrzesińskiego, wracającej do boksu po przerwie macierzyńskiej Sashy Sidorenko i debiutującej 2-krotnej Mistrzyni Polski Laury Grzyb – mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion.

W ostatniej świetnej walce z Kamilem Młodzińskim, wygranej po 10 rundach niejednogłośnie na punkty, Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO) obronił pas Mistrza Polski kategorii super lekkiej. Zdobywał już także trofea amatorskie i zawodowe w krajowej wadze lekkiej. A teraz czeka na kat. lekką i pojedynek o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

Damian nie ukrywa, że jego celem jest zdobycie europejskiego tytułu, pasa Mistrza Europy lub Unii Europejskiej, a potem może coś więcej… W przeszłości toczył zacięte walki z medalistami Mistrzostw Świata czy Europy jak Włoch Domenico Valentino, Turek Fatih Keles i Kazach Gani Żajłajow. W Łomiankach czeka go trudne wyzwanie, a jeśli zda egzamin wkrótce może zrealizować swój plan o wywalczeniu ważnego trofeum w boksie europejskim – przyznał promotor Mariusz Grabowski.

Wkrótce zostanie ogłoszone nazwisko rywala Damiana Wrzesińskiego. Prowadzone są rozmowy z bokserami z Argentyny i Meksyku, którzy są wyżej od Polaka w rankingu światowym.

Walka wieczoru z takim przeciwnikiem to duża szansa dla naszego zawodnika. Jesteśmy bardzo ciekawi również występów pań – dobrze znanej kibicom Sashy Sidorenko (7-0, 1 KO), która przed 2 laty w tej samej hali w Łomiankach została Mistrzynią Europy EBU w wadze lekkiej, oraz debiutantki Laury Grzyb. W przeszłości obie stawały na podium amatorskich Mistrzostw Europy, Sasha w barwach Ukrainy w seniorkach, a Laura w kadetkach. Potencjał mają ogromny i liczę, że pójdą w ślady Ewy Brodnickiej, niepokonanej Mistrzyni Świata – dodał szef Tymex Boxing Promotion.

W Łomiankach na „Tymex Boxing Night 10” kolejne walki rankingowe stoczą także Kamil Bodzioch, bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło, czy Tomasz Nowicki, którego rywalem będzie Rafał Pląder. Kamil Bodzioch spotka się z Michałem Bołozem, uczestnikiem „Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej”.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.