Kontakt:

Kocham polskich kibiców – Roberto Soldić

1_Kovalev-vs-Yarde-boxing-show-in-Chelyabinsk-Russiassssss

O przygotowaniach do gali KSW 50, polskich kibicach, a także potencjalnej walce z Mamedem Khalidovem w rozmowie z Roberto Soldiciem – mistrzem federacji KSW w kategorii półśredniej.

Niewiele ponad dwa tygodnie pozostały do gali KSW 50, jak oceniasz swoją obecną formę?

Czuje się świetnie! Obóz przygotowawczy przeszedłem bez urazów i kontuzji, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że będę świetnie przygotowany do kolejnej walki.

W Londynie będziesz bronił tytułu mistrza wagi półśredniej w starciu z Patrikiem Kinclem, co sądzisz o swoim przeciwniku?

Wiem tylko, jak nazywa się mój przeciwniki. Wygląda na twardego zawodnika, jednak bliżej poznamy się w klatce.

Niedawno w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak trenujesz z Georgesem St.Pierrem – legendą tego sportu i byłym mistrzem UFC. Jak wspominasz spotkanie z jednym z największych fighterów w historii mma?

Georges to mój przyjaciel! Uwielbiam z nim trenować, ponieważ zawsze wtedy wiele mogę się nauczyć i poznać nowe techniki. Georges jest także bardzo inteligentnym człowiekiem i ma bardzo ciekawe spojrzenie na sport. Podobnie jak ty uważam, że jest jednym z najlepszych zawodników w historii, dlatego możliwość wspólnych treningów bardzo mnie cieszy.

Co możesz powiedzieć o polskich kibicach? W moim kraju wielu z nich trzyma za Ciebie kciuki.

Kocham polskich kibiców i moich przyjaciół nad Wisłą. Otrzymuje od nich ogromne wsparci, które pozwala mi wykrzesać z siebie jeszcze więcej energii w klatce. To bardzo ważne dla zawodnika, że może liczyć na wsparcie kibiców. Bez nich nie byłoby mnie tutaj. Z tego względu zawsze staram się pokazać pełnię swoich możliwości, tak aby zapewnić im wiele emocji.

Mógłbyś zamieszkać w Polsce na stałe?

Tak! W Polsce są bardzo dobre warunki rozwoju dla zawodnika mma. Dostrzegam to za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżam.

Jak oceniasz kartę walk KSW 50?

Jestem niezwykle podekscytowany udziałem w tym wydarzeniu, w końcu to ,,złota gala”. Patrząc na kartę walk, zapowiada się znakomite widowisko.

Jesteś nie do zatrzymania w dywizji półśredniej, dlatego wiele mówi się o kolejnych wyzwaniach dla Ciebie. Co powiedziałbyś na walkę Roberto Soldić vs Scott Askham lub Soldić vs Mamed Khalidov?

Obecnie koncentruję się kolejnym przeciwniku i występach w kategorii półśredniej. Natomiast jeżeli włodarze federacji KSW wystosują ciekawą ofertę walki, to z pewnością będę tym zainteresowany.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.