Kontakt:

Krzysztof Jotko wygrywa na UFC 240 – niejednogłośna decyzja na korzyść Polaka

071_Krzyztof_Jotko_x_Marc_Andre_Barriault.0

Krzysztof Jotko (21-4) pokonał Marca Andre Barriault’a (11-3) przez niejednogłośną decyzję sędziów podczas gali UFC 240 w Edmonton. Dzięki temu Polak zanotował drugie zwycięstwo z rzędu w amerykańskiej organizacji.

Od pierwszego gongu to rywal Jotki ruszył do ataku. Walka głównie toczyła się w klinczu gdzie, zawodnicy na próżno próbowali uzyskać pozycję dominującą. Żadnemu z nich nie udała się ta sztuka, a walka wróciła na środek klatki. Tam Barriault wyprowadził kilka mocnych kopnięć i uderzeń, które wyraźnie nie zrobiły wrażenia na Polaku. W odpowiedzi  ruszył jednak Jotko z ciosami podbrudkowymi. Pod koniec tego starcia był bliski obalenia, do którego ostatecznie nie doszło.

Kolejną rundę Barriault rozpoczął mocnym prawym sierpowym, a następnie zainicjował klincz. W odpowiedzi Polak zrewanżował  sie dobrą kombinacją ciosów, choć  po chwili walka ponownie przeniosła się pod siatkę. Co ciekawe pod koniec rundy agresywnie na rywala ruszył Jotko i po błędzie Kanadyjczyka znalazł się w dosiadzie. Zabrakło jednak czasu, aby wykorzystać dogodną sytuację.

W trzeciej odsłonie od pierwszych sekund Jotko poszedł  po sprowadzenie. Jego przeciwnik jednak się wybronił i znów walka przeniosła się pod siatkę. Widać było ogromne zmęczenie obu pzawodników, a żaden z nich nie uzyskał wyraźniej przewagi. Na 15 sekund przed końcem walki Jotko poszedł po nogi i uzyskał sprowadzenie do parteru, gdzie zadał Kanadyjczykowi jeszcze kilka ciosów.

Arbitrzy nie byli jednomyślni. Stosunkiem głosów 29-28, 28-29, 29-28  pojedynek wygrał Krzysztof Jotko i tym samym odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Wcześniej Polak pokonał Alena Amedovskiego.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.