Kontakt:

Młode Talenty #1 – Izabela „Perełka” Walczak

Przed Państwem pierwszy odcinek nowej serii na portalu PolishFighters.Info, w którym przybliżymy Wam sylwetki młodych i utalentowanych zawodników sportów walki w naszym kraju. Dziś poznacie nieco bliżej zawodniczkę z klubu GKS Łęczna – Izabelę Walczak – która ma na swoim koncie starty i medale na szczeblu amatorskim oraz występ na renomowanej gali Babilon MMA. Zapraszamy do przeczytania poniższego wywiadu!

Moim dzisiejszym gościem jest utytułowana amatorska zawodniczka MMA Izabela „Perełka” Walczak. Witam Cię serdecznie Iza, co u Ciebie, jak się aktualnie czujesz?

Witam, bardzo dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Aktualnie jestem zdeterminowana i gotowa do działania.

Powiedz nam, od jak dawna sport obecny jest w Twoim życiu? Kiedy rozpoczęłaś swoją przygodę ze sportami walki oraz co Cię do tego zmotywowało?

Sport lubiłam od zawsze, lecz sporty walki towarzyszą mi od ponad dwóch lat. Do treningów zmotywowała mnie ciężka sytuacja życiowa i chęć zmiany .

Kiedy wystartowałaś w swoich pierwszych zawodach, gdzie się one odbyły oraz jakie wiążesz z tym wspomnienia?

Moje pierwsze amatorskie zawody odbyły się Sochaczewie 2016r. gdzie zostałam Wicemistrzynią Polski. Byłam w szoku, że po zaledwie 2 miesiącach treningu pokonałam doświadczoną zawodniczkę. Wtedy nie wiedziałam nawet jak dobrze trzymać gardę. Skończyło się to złamanym nosem, lecz nie zniechęciło mnie to do tego sportu.

W jaki sposób opisała byś moment, w którym to Ty zwyciężasz , a Twoja ręka wędruje do góry? Czy były w Twoim życiu wyrównane walki, po których nie byłaś pewna wygranej

Podczas wygranej towarzyszyło mi zarazem uczucie euforii, jak i lekki niedosyt. Pomimo wygranych  w większości moich walk, po ich analizie czułam  niedosyt  co do  techniki, co było spowodowane krótkim stażem treningowym, a w momencie gdy doszedł do tego stres, ciężko było pokazać swój pełen wachlarz umiejętności.

Jak wygląda Twoje codzienne życie pod względem sportu? Czy masz osiągnięcia także w innych dziedzinach związanych ze sportem ?

Właściwie cały mój dzień jest podporządkowany pod trening. Towarzyszy mi on praktycznie każdego dnia. Sport mnie ukształtował i nadaje on sens każdemu dniu. Lubię również inne sporty ale koncentruje się na zdobywaniu osiągnięć w MMA.

Czy poza treningami śledzisz w miarę możliwości interesujesz się tym co dzieje się na scenie sportów walki w Polsce i na świecie?

Oczywiście, że tak. Jako zawodnik już nie tylko dla rozrywki, ale również po to aby mieć rozeznanie śledzę jaki jest aktualnie poziom MMA w Polsce i na świecie, oraz w jakiej płaszczyźnie poszczególni zawodnicy decydują się poprowadzić swoją walkę. Zwracam również uwagę na przygotowanie kondycyjne.

Kogo nazwała  byś swoim idolem? Dlaczego akurat jest nim ta osoba ?

Nie posiadam żadnego idola.

Co powiesz o kondycji kobiecych sportów walki w Polsce ? Które Polki wg Ciebie mogą zajść wysoko?

Kondycja kobiecych sportów walki jest obecnie bardzo wysoka, jest sporo mocnych zawodniczek. Według mnie zajść wysoko może każdy, kto ciężko pracuje i wkłada całe serce w to co robi.

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie społeczeństwa walkami tzw. freaków, gdzie często wartość sportowa zastępowana jest medialną. W obecnej chwili w Polsce mamy dwie organizacje jak Fame MMA i FFF, które dostarczają takich właśnie widowisk. Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? Czy widziałaś może którąś z tych gal?

Uważam, że walki na Fame MMA z każdą galą wchodzą na wyższy poziom. Jest to kontrowersyjne dlatego fajnie się to ogląda, chociażby dla rozrywki. Większość tych zawodników miała wcześniej styczność ze sportami walki i dodatkowy fejm sprawia, że są rozpoznawalni dlatego wzbudzają zainteresowanie.

W erze smartphonów i wygodnego trybu życia wśród przede wszystkim młodych ludzi, jak zachęciła byś ich wszystkich do tego, by zażywali więcej ruchu, bądź spróbowali swoich sił w jakimś klubie sportowym?

Myślę, że to rodzice zamiast kupować dziecku nowy smartphon powinni zainwestować w karnet na zajęcia sportowe i od najmłodszych lat budzić w dziecku zamiłowanie do sportu. Rozumiem, że nie każdy ma takie możliwości np. finansowe, ale nie rozumiem, że na spłacanie nowego telefonu znajdą się środki. Lecz nigdy nie jest za późno i ja jestem idealnym przykładem na to jak sport kształtuje człowieka. Myślę, iż potrzebny jest jakiś bodziec do zmiany i każdy musi go w sobie odnaleźć ponieważ na siłę nikogo się nie zmotywuje. Jak do wszystkiego również i do zmiany należy dojrzeć.

Za nami połowa 2019 roku; jak oceniasz te pierwsze sześć miesięcy? Udało się zrealizować już pewne cele? Ile zostało ich do końca roku, a które z nich planujesz zrealizować w dłuższej perspektywie czasu?

Dzięki mojemu trenerowi Konradowi Płazie rozpoczęłam pracę jako trener w nowo otwartym centrum treningu personalnego ELITAGYM w Łęcznej. Uczę dziewczyn samoobrony oraz prowadzę treningi aerobowe. W tym roku stoczyłam jedną walkę na BABILON MMA 7 z Larą Fornal, którą wygrałam decyzją sędziów, ale na ten rok nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa ponieważ mam jeszcze jeden sportowy cel do zrealizowania.

Czy wśród stoczonych do tej pory walk jest taka, która szczególnie zapadła Ci w pamięci? Czy możesz nam o niej opowiedzieć?

Szczególnie zapadła mi w pamięci moja pierwsza walka w dystansie 3×3 na gali MMAC AMATOR CUP w Łęcznej. Wybrałam tę walkę ponieważ odbyła się ona w moim rodzimym mieście oraz towarzyszyło mi przy niej najwięcej emocji.

Twoje największe sportowe marzenie to…?

Dawać widowiskowe walki!

Dziękuję za tę rozmowę i życzę Ci powodzenia w realizowaniu się na ścieżce zawodniczki!

Dziękuję! Składam podziękowania dla trenera Konrada Płazy oraz całego klubu. Dziękuję za wsparcie również rodzinie i osobom, które we mnie wierzą i kibicują mi. Również wielkie dzięki hejterzy za dostarczanie stałej motywacji.

Z zawodniczką rozmawiał Łukasz Adamiak.
Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.