Kontakt:

Zaledwie 17- letni Raul Rosas JR został najmłodszym zawodnikiem w historii UFC

raulek

We wtorek odbyła się kolejna gala Dana White’s Contender Series, na której szansę zdobycia kontraktu dostał 17 letni Raul Rosas Jr (6-0). Po 3 rundowej batalii jednogłośną decyzją pokonał on Mando Gutierreza (7-2).

Podczas wtorkowej gali wszystkie oczy zwrócone były na młodego Raula, bowiem walka ta była pierwszym poważnym testem dla młodego zawodnika pochodzącego z Meksyku. Test ten Raul zdał śpiewająco i zdominował swojego rywala na pełnym dystansie kontrolując walkę zarówno w płaszczyźnie parterowej jak i stójkowej. W walce Raul nie rzadko próbował ekwilibrystycznych technik, takich jak np. obrotówki, czy uderzenia z wyskoku. Zapaśniczo i parterowo młody meksykanin pokazał się fantastycznie i w tych płaszczyznach kompletnie zjadł swojego rywala.

Po walce na konferencji prasowej Raul oznajmił fanom i federacji UFC, że ma zamiar zostać najmłodszym mistrzem w historii organizacji.

Po wygranej młodego meksykanina głos zabrał mistrz organizacji UFC w wadze koguciej, Aljamain Sterling. Wypowiedział się on w następujących słowach:
Gratulacje dla Rosy Jr.! – Wyhamowałbym jednak z gadkami o Chito, Yanie i mistrzu UFC. Lepiej i rozsądniej być może byłoby zorganizować sobie srogich sparingpartnerów, którzy cię pokierują i od których się czegoś nauczysz. Ale każdy robi po swojemu.

Z pewnością Rosas JR. jest jednym z zawodników, w których Dana pokłada największe nadzieje na przyszłość. Meksykański prospekt na pewno zrobi wszystko, aby zdobyć pas i pokazać, że Dana White nie pomylił się oferując mu kontrakt w organizacji UFC.

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.