Kontakt:

Łukasz Zaborowski zapowiada występ Karoliny Kowalkiewicz w UFC

Karolina Kowalkiewiz

Jakiś czas temu Karolina Kowalkiewicz pokonała w rewanżowym boju Felice Herrig powracając na ścieżkę zwycięstw. Wszystko na to wskazuje, że jeszcze w tym roku stoczy kolejny bój pod szyldem UFC o czym na Twitterze poinformował jej były trener, a obecnie mąż Łukasz Zaborowski.

Karolina Kowalkiewicz jest byłą mistrzynią KSW w kategorii do 52 kilogramów. Po udanym występie w Incvicta FC podpisała upragniony kontrakt z UFC. W debiucie dla najlepszej organizacji świata wypunktowała Randę Markos. Następnie pokonała Heather Jo-Clark i Rose Namajunas.

Po tej świetnej serii dostała walkę o pas z Joanną Jędrzejczyk. Jednak ostatecznie Kowalkiewicz okazała się gorsza i przegrała na punkty. Po tej walce na UFC 212 przegrała już w 1. rundzie z Claudią Gadelhą. Następnie zaliczyła dwie wygrane pokonując Jodie Esquibell i Felice Herirg. Jednak kolejne nie były dla niej łaskawe ponieważ obecnie posiada niechlubną serią 5 porażek z rzędu, którą przerwała w czerwcu tego roku pokonując wspomnianą Felice Herrig.

„Jesteś już data kolejnej walki Karoliny .We wrześniu wylatuje do Stanów” – napisał na Twitterze Łukasz Zaborowski.

 

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.