Kontakt:

KSW 65: Fortuna ponownie nokautuje raka!

raKOut2

Grudniowa gala KSW 65 to nie tylko 10 emocjonujących walk, ze starciem Mameda Khalidova z Roberto Soldićem na czele. To również druga odsłona akcji charytatywnej „raKOut” organizowanej przez sponsora federacji, firmę Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie. W ramach tej uczestnicy gali KSW 65 mogą włączyć się w pomoc podopiecznym fundacji Cancer Fighters, bo każdy nokaut i poddanie będą warte aż 10 000 zł.

Fortuna ponownie nokautuje raka!

Pierwsza edycja akcji #raKOut odbyła się podczas ubiegłorocznej gali KSW 57. Wówczas Fortuna deklarowała wpłatę 10 000 zł na rzecz fundacji Cancer Fighters za każde KO/TKO. W związku z rozwojem wydarzeń w trakcie imprezy po kilku pojedynkach prezes Fortuny Konrad Komarczuk za pośrednictwem mediów społecznościowych podał jednak informację, że taką też kwotę przekaże za… każde poddanie! Swoją cegiełkę do puli dorzucili wtedy Marcin Krakowiak, Abus Magomedov, Patrik Kincl, Marian Ziółkowski i Phil De Fries. Finalnie, dzięki trzem nokautom i dwóm poddaniom Fortuna wsparła działalność fundacji Cancer Fighers kwotą 50 000 zł. Kwota ta została przeznaczona na refundację kosztów leczenia oraz spełnienie marzeń podopiecznych.

– Cieszymy się, że pierwsza edycja akcji „raKOut” została tak ciepło odebrana przez środowisko MMA w Polsce, a przede wszystkim z tego, że udało nam się pomóc wielu dzieciom, zmagającym się z chorobą nowotworową. Karta walk gali KSW 65 wypełniona jest zawodnikami z najwyższej sportowej półki, co daje podstawy wierzyć, że będziemy świadkami przynajmniej kilku naprawdę spektakularnych nokautów i poddań, które zasilą budżet naszej akcji – mówi Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

– Cieszymy się i doceniamy inicjatywę Fortuny, która już drugi raz wybrała naszą fundację, jako beneficjenta tak szczytnej akcji. Mamy nadzieję, że podobnie, jak przed rokiem zobaczymy wiele zakończeń walk przed czasem, dzięki czemu finalna kwota będzie imponująca. Nasi mali Wojownicy na pewno z zapartym tchem będą oglądali galę KSW 65 a każdy nokaut czy poddanie doda im wielkiego uśmiechu na twarzy – mówi Marek Kopyść – prezes Fundacji Cancer Fighters

– Fortuna kolejny raz pokazuje, że lubi i chce pomagać. Rozpiera nas duma, że oprócz ciekawych akcji wizerunkowych i biznesowych, nasz Sponsor tak często i z takim ciekawym pomysłem włącza się do pomocy potrzebującym. Akcja „raKOut” to wspaniała inicjatywa, której finał może pozwolić na pomoc w walce ze straszną chorobą, dzieci będących podopiecznymi fundacji Cancer Fighters. Liczę, że będzie to mobilizujące dla naszych zawodników i w gliwickiej hali zobaczymy spektakularne nokauty i poddania – komentuje Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW.

Fundacja Cancer Fighters realizuje na co dzień różnorodne projekty. Głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych, zaprasza osoby, które swoją determinacją i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wyznaczonych celów. Motywuje dzieci do dalszej walki i robi wszystko, aby choć na moment mogły zapomnieć o chorobie. Fundacja również stale wspiera kliniki onkologiczne poprzez zakup sprzętu medycznego oraz refunduje leczenie swoich podopiecznych.

-Informacja prasowa.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.