Kontakt:

MMA. KSW 58: Zobacz drogę Pawła Polityło i Dawida Martynika do pierwszej gali KSW w 2021 roku!

Polityło Martinek

W zawodowym MMA debiutowali w podobnym czasie i dziś mają podobną liczbę stoczonych pojedynków na koncie. Podczas pierwszej gali w tym roku, znany kibicom KSW Paweł Polityło przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Dawida Martinika.

Paweł Polityło w styczniu wejdzie do klatki KSW już po raz piąty. Polak dla największej marki MMA w Europie stoczył większość swoich pojedynków i również w niej debiutował w zawodowym świecie mieszanych sztuk walki.

Ostatni raz Paweł walczył podczas gali KSW 54 kiedy to pokonał Bogdana Barbu. Wcześniej wygrał też w świetnym stylu z Dawidem Gralką, którego znokautował w drugiej rundzie starcia.

W okrągłej klatce Polityło stoczył również dwa mocne boje z obecnym mistrzem Antunem Raciciem. Do pierwszego z nich doszło podczas debiutu Polaka w MMA. W roku 2017,  podczas gali Dublinie, Paweł wszedł do walki w zastępstwie za Anzora Azhiewa dosłownie na chwilę przed wydarzeniem i dał bardzo dobrą walkę z Antunem. Przegrał ją jednak na punkty. Dwa lata później doszło do rewanżu. Tym razem starcie zakończyło się niejednogłośną decyzją, ale i tym razem Polityło musiał uznać wyższość Antuna.

Pomiędzy walkami w KSW Polityło bił się i wygrał podczas gali Cage Ring Championship. Następnie wystąpił w starciu dla organizacji BAMMA, gdzie odniósł kolejne zwycięstwo, a dosłownie miesiąc później wyszedł ponownie do boju w Cage Ring i w starciu z Adamem Caffreyem wywalczył mistrzowski tytuł wagi koguciej. Jakby tego było mało, Paweł dołożył do swoich podbojów zwycięstwo w zawodowej walce na zasadach K-1.

Paweł nabrał więc już sporo doświadczenia i teraz będzie chciał dołożyć do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Rywalem Polaka w klatce KSW będzie młody i utalentowany Czech, Dawid Martinik, dla którego starcie w KSW nie będzie pierwszą walką w Polsce.

Martinik na co dzień trenuje w klubie Octagon Team Cieszyn, pod okiem trenera Michała Mankiewicza. Jednym z jego sparingpartnerów jest znany z KSW Mateusz Legierski. Dawid stoczył do tej pory pięć zawodowych walk. Cztery z nich odbyły się w Polsce, a jedna w Czechach.

Dawid, podobnie jak Paweł Polityło, najpierw zdobywał doświadczenie w MMA na arenie amatorskiej. Wywalczył tytuł mistrza Polski i Europy w tej formule. Wywodzi się natomiast z taekwondo, w którym wiele razy wygrywał mistrzostwa Republiki Czeskiej. Pomimo że jest zawodnikiem lubiącym stójkę, potrafi również poddawać swoich rywali. Dobrym przykładem może być tu jego ostatnia walka, do której doszło pod koniec zeszłego roku na gali Babilon MMA 18, gdzie poddał w drugiej rundzie faworyzowanego Patryka Trytka.

Co ciekawe, zanim Martinik trafił do KSW, przygotowywał się do walki, do której miało dojść 22 stycznia, o szablę mistrzowską Armia Fight Night. Pojedynek ten został jednak odwołany.

Teraz młody Czech zmierzy się z Pawłem Polityło. Polak walcząc świetnie czuje się w parterze, ale nie unika stójki. Czech natomiast uwielbia walkę na nogach, ale równie dobrze radzi sobie na macie. Podczas ich walki kibice będą więc mieli szansę na objerzenie bardzo przekrojowego starcia. Kto jednak wyjdzie z niego zwycięsko? Przekonamy się już podczas gali KSW 58, do której dojdzie 30 stycznia.

-KSWMMA.COM

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.