Kontakt:

KSW 57: De Fries vs Kita – typowanie redakcyjne

ksw 57 main

Już tylko kilka godzin dzieli nas od 57-mej numerowanej gali KSW! Podczas dzisiejszego studyjnego wydarzenia obejrzymy 8 walk, w tym 3 o mistrzowskie pasy polskiej organizacji. W opinii wielu jest to jedna z najtrudniejszych do wytypowania odsłon Konfrontacji Sztuk Walki. Jak typujemy ją my? Sprawdźcie już teraz poniżej i zobaczcie, z którymi, z naszych redaktorów zgadzacie się co do poszczególnych walk.

PHIL DE FRIES VS MICHAŁ KITA

Łukasz Adamiak: Porównując style obu zawodników rysuję się jednoznacznie obraz Kity jako dobrego punchera z solidnymi zapasami oraz de Friesa, jako wymęczającego graplera z dobrymi poddaniami i odporną głową. Mimo mało porywającej walki na KSW 50, Anglik pokonał już wcześniej decyzją Tomasza Narkuna. Dodatkowo, kolejno w 1 i 2 rundzie, jego łupem padali Andryszak i Bedorf.  W czasie gdy Phil rozpocząl drogę na szczyt w KSW, Michał toczył walki na pełnym dystansie z różnym rezultatem. Na szczęście dla Polaka utorował on sobie drogę do pasa nokautując w tym roku już w pierwszej rundzie Pokrajaca jak i Andryszaka. Według mnie ta walka będzie skupiała się wokół klinczowania i prób obaleń de Friesa oraz szybkości i bokserskiego puntkowania Kity. Polak również ma za sobą zapaśniczą przeszłość, jednak gabaryty i ostatnie wyniki de Friesa moga wziąć górę. Pozostaje również pytanie o kondycję Michała, gdyż ten nie zwykł walczyć jeszcze 5 rund, natomiast mistrz ma już za sobą takie wygrane boje. Będę głęboko wierzył w wygraną Kity przez TKO do 2-3 rundy, jednak finalnie pójdę w stronę zwycięstwa obecnego mistrza przez poddanie w okolicach 4 rundy.

Redaktorzy typujący wygraną de Friesa: Adrian, Radek, Marek, Filip

Redaktorzy typujący wygraną Kity:

ROMAN SZYMAŃSKI VS MARIAN ZIÓŁKOWSKI

Radosław Kramarz: Walka Szymańskiego z Ziółkowskim jest według mnie najciekawiej zapowiadającym się starciem na tej gali. Chyba każdemu ciężko tutaj wskazać faworyta. Atutem Mariana Ziółkowskiego jest to, że jest zawodnikiem bardzo poukładanym, potrafiącym wypunktować swojego rywala. Jak powiedział jednak Mirek Okniński, walczy on tak, aby nie przegrać. Chodzi tu o to, że bardzo rzadko podejmuje ryzyko, nie dąży jakoś bardzo do nokautu. Z kolei Roman Szymański nie boi się zaryzykować. W momencie, gdy wie, że przegrywa, zaczyna za wszelką cenę szukać małych punkcików i mimo zmęczenia pracuje 2 razy ciężej. Zawodnik Czerwonego Smoka ma ogromny charakter i to właśnie na niego postawię w tej walce. Jego świetna praca zapaśnicza może odegrać tutaj główną rolę, z kolei Marian ma dobre wszystkie płaszczyzny, ale żadna nie jest rewelacyjna. U Szymańskiego ten parter jednak wybija się dość mocno. Typuję zwycięstwo Romana Szymańskiego na punkty.

Redaktorzy typujący wygraną Szymańskiego: Marek,

Redaktorzy typujący wygraną Ziółkowskiego: Łukasz, Adrian, Filip

ARTUR SOWIŃSKI VS BORYS MAŃKOWSKI

Adrian Tlałka: To musiało się w końcu wydarzyć, starcie dwóch weteranów organizacji KSW. Pytanie, który z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?- ponieważ może zrobić to tylko jeden. Moim zdaniem będzie to bardzo trudny bój dla obu zawodników. Dla Artura może i nawet najtrudniejszy z jego wszystkich pojedynków w polskiej federacji. Dużo osób mówi, że jeżeli stójka to Kornik a jeżeli zapasy i parter to Borys. Coś w tym jest aczkolwiek jak Panowie powtarzali w wywiadach – na tym poziomie każdy może zagrozić każdemu we wszystkich płaszczyznach. Jednakże uważam, że Mańkowski mimo wszystko będzie chciał obalać, dociskać do siatki i punktować. Artur za to z pewnością będzie chciał utrzymać walkę w stójce nie dając się obalić. Oczywiście nie będzie to stricte walka zapasy vs stójka ponieważ w każdej walce Borysa możemy doświadczać pokazu wszystkich płaszczyzn na najwyższym poziomie. Diabeł tasmański z pewnością nie będzie bał się wymian tym bardziej, że wszyscy zarzucają mu, że ma słabszą stójkę od Kornika… Mańkowski na pewno będzie zdeterminowany aby udowodnić fanom, że tak nie jest. Myślę jednak, że za którymś razem Borys zejdzie po skuteczne obalenie co może zadecydować o wyniku. Uuważam tak, ponieważ wydaję mi się, że Borys, który przechodzi do kategorii lekkiej z wyższej wagi będzie mieć przewagę siły oraz techniki w zapasach. Nie widzę opcji, aby ta walka skończyła się przed czasem. Obaj Panowie są bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie, mają twardą głowę i raczej zbyt często nie nokautują dlatego wykluczam to zakończenie, po prostu nie wyobrażam sobie Borysa bądź Artura leżącego na macie po brutalnym nokaucie. Nie wyobrażam sobie także Kornika, który odklepuję poddanie – nie zdołał tego nawet zrobić Kleber Koike po wielu próbach… tym bardziej nie wyobrażam sobie aby to Sowiński poddał Mańkowskiego. Dużo osób skreśla Borysa z wielu powodów, mówic, że to już nie jest ten sam zawodnik. Ja jednak wierzę w wersję 2.0 Mańkowskiego i uważam, że kategoria lekka może być dla niego bardzo korzystna. Podsumowując wydaje mi się, że Borys Mańkowski pokona Artura Sowińskiego na pełnym dystansie po bardzo mocnym i wyrównanym boju.

Redaktorzy typujący wygraną Sowińskiego: Łukasz, Filip,

Redaktorzy typujący wygraną Mańkowskiego: Radek, Marek

ANTUN RACIC VS BRUNO SANTOS

Łukasz Adamiak: Pomimo przeiwydwalnego i umeczającego stylu Antuna Racica jeszcze nikt nie znalazł na niego wystarczającej recepty. Dwukrotnie blisko tego wyczynu był Paweł Polityło, który wskakując na walkę dzień przed bądź mając do niej pełny okres przygotowań przegrywał z obecnym mistrzem niejednogłośnie. Chorwat ma już na swoim koncie ponad 30 walk, a te ostatnie toczył na pełnym dystansie za czym idzie kolejne cenne doświadczenie. 22-letni Brazylijczyk ma ich na koncie dopiero 10, a z czego wygrał ostatnie 4 z rzędu poddając swoich rywali bądź wygrywając decyzją. W mojej opinii o przebiegu walki zadecyduje doświadczenie Racica, który za wszelką cenę będzie dożył do kontroli walki w parterze. Dodatkowo Santos dowiedział się o walce mistrzowskiej dosyć niedawno więc i jego kondycja staje pod wielkim znakiem zapytania. Typuję tu zwycięstwo Chorwata przez decyzję lub skończenie w parterze wymęczonego rywala w 4-5 rundzie.

Redaktorzy typujący wygraną Racica: Adrian, Radek, Marek, Filip

Redaktorzy typujący wygraną Santosa:

CEZARY KĘSIK VS ABUS MAGOMEDOV

Marek Krawczak: Walka ciężka do wytypowania, gdyż Abus wraca po półtora rocznej przerwie, a Kęsik jeszcze nie jest sprawdzony. Magomedov pokonał ostatnio w czterdzieści sekund rywala kimurą, co może być mylące, bo była to walka nad debiutantem w MMA, który wcześniej walczył tylko w boksie. Reprezentant UFD Gym w ostatnich latach odniósł tylko jedną porażkę, co nie zmienia tego, że jest to bardzo dobry zawodnik, bo ta porażka była w końcu z bardzo doświadczonym i agresywnym Taylorem. Kęsik jest bardzo agresywny, oraz mogę śmiało stwierdzić, że ma jedno z najlepszych ground and pound w KSW. ale stójka, w której właśnie wtedy przegrał Abus nie należy do najlepszych. Walka młodości z doświadczeniem, a kto wyjdzie ze złotym pucharem? Moim zdaniem Abus. Mimo tego, że Niemiec często oddaje pole swoim rywalą, to w UFD Gym’ie na pewno skupili się na umęczaniu Kęsika, który cardio najlepszego nie ma. W stójce walka powinna być jednostronna, lecz w parterze starcie te może być równe, o ile Abus nie da się obalić i zbombardować. Typ: Abus Magomedov przez TKO w rundzie trzeciej.

Redaktorzy typujący wygraną Kęsika: Adrian, Radek,

Redaktorzy typujący wygraną Magomedova: Łukasz, Marek, Filip

TOMASZ DRWAL VS PATRICK KINCL

Marek Krawczak: Tomasz Drwal to dosyć rozbity zawodnik. Ma on na swoim koncie wiele wojen, a w ostatnim pojedynku widać było, że Krakowianin nie bardzo chce wdawać się w wymiany, do których na pewno będzie dążył Czech. Walka na papierze jest bardzo bliska w mojej opinii. Kincl świetnie korzysta z kopnięć, a to może dać „Gorylowi” szansę na przechwycenie nogi i obalenie niedoszłego rywala Soldicia. Jak więc będzie? Stawiam, że Kincl nie da się obalić i wypunktuje Tomasza w stójce, lub skończy w okolicach trzeciej rundy, lecz żadnym zdziwieniem nie będzie, jesli Tomek wykorzysta świetny parter i wypunktuje w nim Patricka. Typ: Patrick Kincl przez decyzję.

Redaktorzy typujący wygraną Drwala: Adrian,

Redaktorzy typujący wygraną Kincla: Łukasz, Radek, Filip

KACPER KOZIORZĘBSKI VS MARCIN KRAKOWIAK

Filip Wiszniewski: Ta walka to zecydowany joker w talii Wojsława Rysiewskiego, która może skraść show podczas KSW 57. W mojej opinii Koziorzębski rysuje się jako zwycięzca pojedynku. Przeciwstawił się doskonałemu zawodnikowi w partrze Adamowi Niedźwiedziowi, a jego stójkę określam mianem poezji. Obaj panowie mimo, że stylistycznie różnią się od siebie to pewne elementy, jak prawe okrężne kopnięcia stosują dosyć często. Krakowiak z kolei mimo porażek z Romanowskim zaprezentował się świetnie, czego dowodem był nokaut na Łukaszu Stanku. Jego charakter nakazuje myśleć, iż nie podda się on do samego końca, stąd typuję Kacpra przez decyzję chyba, że ten wykluczy wykroczną nogę rywala, jak na KSW 54. Koziorzębski z kolei powinien uważać na gilotyny.

Redaktorzy typujący wygraną Koziorzębskiego:Łukasz, Adrian, Radek, Marek, Filip

Redaktorzy typujący wygraną Krakowiaka:

ALBERT ODZIMKOWSKI VS CHRISTIAN ECKERLIN

Marek Krawczak: Walka na papierze dosyć prosta do typowania. Eckerlin obijał bardzo słabych zawodników. Pokonał on wielu zawodników z ujemnymi rekoradmi, lub bilansem typu (7-7). Odzimkowski świetnie korzysta z lowkicków na wykroczną nogę, przełapuje swoich rywali podczas tego, gdy chcą skrócić dystans i atakuje kolanami w tajskim klinczu, a także ma bardzo dobrą obronę przed sprowadzeniami. Jestem ciekaw kondycji Niemca, ale w tym aspekcie też przewiduje przewagę Alberta, który na swoim koncie ma już walkę z Strzelczykiem, którą wygrał w trzeciej rundzie. Albert co prawda średnio broni się przed poddaniami, gdyż trzy z czterech porażek są właśnie po odklepaniu duszenia czy balachy, a tą drugą technikę ostatnio wykonał Christian, ale… na debiutancie. Wątpię, że Albert da Eckerlinowi jakąkolwiek szansę na poddanie go. Mój typ to Albert „Złoty” Odzimkowski przez TKO w rundzie pierwszej.

Redaktorzy typujący wygraną Odzimkowskiego: Łukasz, Adrian, Radek, Marek, Filip

Redaktorzy typujący wygraną Eckerlina:

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.