Kontakt:

Typowanie KSW 55 z Samuelem Vogtem!

ksw55-khalidov-1024_1600101303_1303

Już dziś gala KSW 55. Zapraszamy was do zapoznania się z naszym typowaniem tego wydarzenia. Gościnnie swoje zdanie wyraził zawodnik FEN – Samuel Vogt.

Scott Askham vs Mamed Khalidov

Filip: Jak wspominał Mamed pierwsza walka była na antyplany. Również werdykt drugiego pojedynku może pójść na konto tego zawodnika, który w większym stopniu wyeliminuje atuty rywala. Dla poukładanego stójkowicza jakim jest Askham żaden zawodnik nie sprawił tyle problemów w tej płaszczyźnie co Khalidov, a warto pamiętać, że element zaskoczenia w postaci sprowadzeń do parteru w wykonaniu Anglika już może nie być tak efektywny. Mój typ to Scott Askham przez decyzję, jednak cały czas wierzę, że pierwiastek geniuszu drzemiący w Khalidovie znów pozwoli mu na fantastyczne zakończenie walki.

Michał Materla vs Aleksandar Ilić

Radek: Starcie szczecińskiej legendy z serbskim „Jokerem” zapowiada się naprawdę świetnie. Michał Materla dla federacji KSW nie walczył już prawie 1,5 roku i dziś z pewnością będzie chciał pokazać włodarzom, że na taką legendę jak on warto stawiać. W czerwcu udowodnił również, że nie będzie w nieskończoność czekać na ich ofertę i wywalczył zgodę na pojedynek pod szyldem organizacji EFM. Starcie to oczywiście „Cipao” wygrał już w 1 rundzie, zamykając usta przynajmniej kilku hejterom. Przechodząc już do samej walki… Ilić na pewno jest zawodnikiem do pokonania, co pokazał Cezary Kęsik. W prawdzie była to ciężka walka, ale Polak poddał Serba w 2 rundzie. Jeśli udało się to Czarkowi, to dlaczego niemiałby dokonać tego Materla? Wszyscy wiemy jakim wirtuozem w parterze jest. Wydaje mi się, że Michał nie będzie chciał jakoś bardzo ryzykować walki w stójce i gdy tylko dostrzeże zagrożenie, przeniesie walkę na dół. A tam już pójdzie łatwiej… Obstawiam, że zawodnik ze Szczecina skończy tą walkę przed czasem. Największe szansę widzę na poddanie, ale jakieś TKO mnie nie zaskoczy.

Damian Janikowski vs Andreas Gustafsson

Adrian: Szkoda, że przed nazwiskiem Gustafsson nie widnieje inne imię… Wtedy mielibyśmy prawdziwą ucztę dla fanów MMA. Guss to solidny fighter, który ma dobry rekord i z pewnością przetestuje Damiana. Liczę, że Janikowski w końcu przełamie się z dobrym fighterem, przewalczy 3 rundy w różnych płaszczyznach i pokaże, że wciąż jest świetnym fighterem.

Tomasz Romanowski vs Ion Surdu

Samuel Vogt: Wygra Tomasz Romanowski przez decyzję sędziów. Mam przyjemność trenować z nim na co dzień i wiem, że jest w megia formie. To jest jego czas i jeśli nie skończy walki wcześniej, to na pewno walka będzie przebiegać pod jego dyktando.

Damian Stasiak vs Patryk Surdyn

Radek: Młodość kontra doświadczenie. Tak można krótko opisać starcie Stasiaka z Surdynem. Były zawodnik UFC vs mistrz organizacji AFN. Dla „Webstera” będzie to bardzo dobry sprawdzian czy wciąż jest w grze o najwyższą stawkę. Potencjalna porażka z Patrykiem może postawić przyszłość Damiana pod znakiem zapytania. Nie uważam więc, że w takiej walce Stasiak będzie ryzykował. Pójdzie prawdopodobnie po to, co umie najlepiej, czyli parter i próba poddanie. Im szybciej tym lepiej. Zawodnik z Łomży także potrafi walczyć w parterze i nie powinien być łatwym celem dla doświadczonego przeciwnika. Myślę, że Patryk będzie starał się punktować Damiana w stójce, będzie to bardziej rozsądne. Ostatecznie jednak, gdybym miał postawić pieniądze, zdecydowałbym się na Damiana Stasiaka.

Przemysław Mysiala vs Stipe Bekavac

Radek: Dla mnie osobiście najmniej ciekawe starcie tej gali. Bekavac nie wygrał żadnej walki od 3,5 roku. Nie wydaje mi się, aby zmieniło się to dzisiejszego wieczoru. 38-letni Chorwat przyzwyczaja w ostatnim czasie swoich kibiców do tego, że przegrywa walki w 1 rundach. „The Polish Bear” na pewno wyjdzie do oktagonu z taką samą myślą. Walka ze Stipe, to dla niego idealny pojedynek na odbudowanie się i utrzymanie miejsca w federacji KSW. Podsumowując, Mysiala wygra ten pojedynek w 1 rundzie. Obstawiam nawet, że będą to pierwsze 3 minuty walki. W jaki sposób? Przez KO lub TKO.

Filip: Bardzo czekam na powrót zdrowego Stipe Bekavaca, bo wiem, że jeśli kolana Chorwata będą zdrowe, czeka nas kanonada okrężnych kopnięć. Biorąc pod uwagę styl walki obu zawodników walka powinna zakończyć się w pierwszej rundzie. Plan Mysiali na tę walkę powinien być prosty. Krótka wymiana, która pozwoli mu przejść do klinczu, w którym Polak poszuka obalenia i na ziemi rozbije Stipe. Wszystkich hejterów tego starcia zapraszam przed telewizory, bo jeśli panowie będą zdrowi, to zamkną usta wszystkim i pokażą, że #OldSchoolMMAIsn’tDead.

Krystian Kaszubowski vs Jakub Kamieniarz

Marek: Bardzo równa walka i zdecydowanie kandydat do walki wieczoru. Krystian Kaszubowski to świetny stójkowicz z mocnym Ground&Pound i dobrym parterem. Kuba Kamieniarz jest zawodnikiem wywodzącym się z Muay Thai, ze świetnym parterem, czyli -w skrócie- fenomen. Brawa dla KSW za to zestawienie, bo ta walka to mocne 50/50 i naprawdę nie widzę tutaj jednoznacznego faworyta, ale lekko skłaniam się ku zawodnikowi z Gdyni. Krystian powinien utrzymywać walkę w stójce i próbować znokautować Kamieniarza. Być może podczas obrony obalenia rzuci rywalem, tak jak Michałem Michalskim. Z góry może skończyć walkę, o ile nie da się złapać w jakąś gilotynę. Mój typ to Krystian Kaszubowski przez TKO w 1 rundzie, ale w tej walce totalnie nic mnie nie zdziwi. Nie wykluczam też tego, że „Kris” da radę w stójce wypunktować Jakuba Kamieniarza.

Karolina Wójcik vs Sylwia Juśkiewicz

Radek: Galę otworzy nam starcie Pań… I nie będzie to byle jaki pojedynek, bo Wójcik i Juśkiewicz, to jedne z najlepszych zawodniczek w naszym kraju. „Mała” nie walczyła 2,5 roku i jej forma jest niewiadomą, ale z pewnością wyjdzie głodna zwycięstwa i będzie chciała pokonać faworytkę. Na korzyść Karoliny przemawia jednak regularność walk, bo w ciągu wspomnianych wcześniej 2,5 roku, stoczyła wszystkie swoje walki, których było łącznie aż 8. Do tego „Polish Assasssin” trenuje w Łodzi, czyli w najlepszym klubie dla kobiet. W końcu to tam są na co dzień Karolina Kowalkiewicz czy Karolina Owczarz. Myślę, że podopieczna trenera Zaborowskiego zdoła wypunktować Sylwię, ale nie będzie to dla niej spacerek.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.