Kontakt:

Paweł Polityło robi kroki w kierunku trylogii z Antunem Raciciem!

polityło-barbu

Paweł Polityło na KSW 54 zrobił pierwszy krok w kierunku trzeciej walki z Antunem Raciciem!

„The Polish Eagle” Paweł Polityło (5-2) podczas KSW 54 zdominował zapaśniczo na dystansie trzech rund bardziej doświadczonego rumuna Bogdana Barbu (16-12). Na początku pierwszej odsłony walki Bogdan miał sporo okazji, aby zaskoczyć polaka, ponieważ ten podjął otwartą wymianę w stójce lecz kolejne minuty przyniosły pokaz zapasów polaka. Chwile grozy Polityło przeżył w drugiej rundzie, kiedy to wyprowadził nielegalne kolano w parterze i walka groziła przerwaniem. Na jego szczęście Barbu podjął rękawice. Sędzia ringowy odjął Pawłowi 1 punkt, lecz to nie zmieniło końcowego werdyktu.

Po 2 piekielnie bliskich bataliach z Antunem Raciciem zwycięstwo to przybliża polaka do upragnionej trylogii z Chorwatem. Zapytany w wywiadzie przez Łukasza Jurkowskiego o właśnie tego rywala Polityło odpowiedział, że na razie ustawia się w kolejce.