Kontakt:

Bartek Gładkowicz vs Robert Maciejowski – Typowanie z Bartoszem Leśko! [Kącik MMA #12]

Gładkowicz Maciejowski

Już jutro na gali Babilon MMA 15 dojdzie do fajnej walki w kategorii średniej. Uczestnik programu „Tylko Jeden” – Bartek Gładkowicz, zmierzy się z Robertem Maciejowskim.

Bartosz Leśko, zawodnik ACA:

Gładkowicz vs Maciejowski. 6-0 vs 4-3-1. Na papierze nie powinno być problemu z wytypowaniem zwycięzcy. Do tego fakt, że Maciejowski toczył walki w kategorii lekkiej wskazywać może na dość znacząca przewagę kilogramów Gładkowicza. Jednak Maciejowski to człowiek z gór, z wielkim sercem do walki i żelazną kondycją. Do tego wyjdzie do walki bez większej presji, bo to Gładkowicz stawiany jest w roli faworyta. Do tego udział w programie „tylko jeden” i myślę że Babilon wiąże z nim duże nadzieje i chce tym pojedynkiem zbudować jego pozycję w organizacji. Jednak typując przebieg tej walki, postawiłbym na Roberta, który zwycięży ten pojedynek decyzją sędziów po twardym boju. Musi być czujny na grę parterową Bartłomieja i nie dawać się spychać do siatki, gdzie w klinczu będzie tracił dużo sił, szarpiąc się z cięższym rywalem. Myślę, że kondycja i szybkość będzie przemawiać na korzyć Roberta. Jest mańkutem i do tego na prawdę dynamicznym zawodnikiem wiec jeśli będzie dobrze pracował na nogach i rozbijał rywala, to tym utoruje sobie drogę do zwycięstwa.

Mój typ: Robert Maciejowski na punkty

Radek:

Czasami są takie pojedynki, w których faworyt po prostu nie może przegrać. Myślę, że starcie Gładkowicza z Maciejowskim jest właśnie taką walką. Bartek, który był uczestnikiem „Tylko Jeden” niby nie stoczył tam żadnej walki, ale federacja KSW wciąż może go w każdej chwili zakontraktować. Zawodnik XYZ Fight Academy Bydgoszcz z pewnością miał to w głowie w trakcie przygotowań. Federacja Babilon MMA może być idealnym miejscem dla „ClarkKenta”, aby zapracować na kontrakt z KSW, a może nawet UFC. Przewaga siły i kilogramów w dniu walki będzie na pewno po stronie Bartka Gładkowicza. W końcu to zawodnik, który okazał się za duży na kategorię półśrednią. Natomiast Robert Maciejowski, jak już wspomniał Bartek Leśko, walczył w niższych kategoriach. Uważam też, że Gładkowicz jest po prostu lepszym zawodnikiem, zarówno w stójce, jak i w parterze i będzie w stanie wygrać przed czasem.

Mój typ: Bartek Gładkowicz przez TKO w 2 rundzie

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.