Kontakt:

Khabib Nurmagomedov przerywa milczenie po śmierci ojca!

Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov (28-0) to numer jeden na świecie jeżeli chodzi o kategorię lekką i ścisła czołówka w MMA bez podziału na kategorii wagowe. Po śmierci jego ojca Khabib po raz pierwszy odezwał się w mediach.

„Koran 17:23-24

I postanowił twój Pan, abyś nie czcił nikogo innego oprócz Niego i swoich rodziców. A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, nie mów im „precz!” i nie popychaj ich, lecz przemawiaj do nich słowami przepełnionymi szacunkiem. Pochylaj ku nim skrzydło łagodności, przez miłosierdzie i powiedz: „Panie mój, bądź dla nich miłosierny, tak jak oni byli wychowywując mnie, gdy byłem mały.

Wszechmogący mówi:
Twój Pan przykazał Ci, abyś nie oddawał pokłonu nikomu poza Nim i czynił dobrze rodzicom. Jeśli jedno z rodziców lub oboje osiągną starość, nie mów im: „Ugh!”. – nie krzycz na nich i zwracaj się do nich z szacunkiem.
Pochyl przed nimi skrzydło pokory według Twego miłosierdzia i powiedz: „Panie! Zmiłuj się nad nimi, bo wychowali mnie jako dziecko. „

Będę tęsknił za ojcem. Byłeś ojcem, przyjacielem, bratem i trenerem w jednym. Nauczyłeś mnie prawie wszystkiego, czego mogłeś, mam nadzieję, że byłeś ze mnie zadowolony.
W końcu zadowolenie rodziców to zadowolenie Allaha.”

Abdulmanap Nurmagomedov zmarł niedawno na koronawirusa. Wtedy przyszłość jego syna w MMA stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Jeszcze w tym roku miał on zawalczyć z Justinem Gaethje (22-2). Abdulmanap to jak sam Khabib powiedział nie był jedynie jego ojciec, ale też człowiek który bardzo pomagał w treningach.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.