Kontakt:

Tomasz Drwal vs Łukasz Bieńkowski – Analizy KSW 53. (6/8)

104644779_2955591021163037_3366882508670007200_o

Tomasz Drwal (21-5-1) vs Łukasz Bieńkowski (5-3)

Tomasz Drwal to bardzo mocny zawodnik. Pierwszy Polak w UFC słynie ze świetnej i agresywnej stójki. Jest on bardzo agresywny, atakuje sierpami, ma dobre uniki i atakuje bardzo mocnymi lowkickami. Cardio jest na wysokim poziomie, tak jak wytrzymałość. To jest jeden z tych zawodników, którzy mogą być cali porozbijani a i tak pójdą w wymiane. W parterze ma mocne ground and pound i ładnie wychodzi z ciężkich pozycji z dołu.

Łukasz Bieńkowski to bardzo wszechstronny zawodnik. W stójce ma świetne kopnięcia, a w parterze jest bardzo aktywnym zawodnikiem. Ma bardzo silne ciosy, gdyż nokautował np. Andrzeja Grzebyk (16-3). Ma bardzo solidną obronę przed poddaniami. Sam do nich nie dąży, a bardziej do pozycji typu dosiad aby ubić swojego rywala w parterze.

Podsumowanie:
Jeden z panów nie walczył pięć lat, drugi dwa. Ciężko mi tę walkę typować, bo tak naprawdę nie wiemy nic o ich formie. A więc bazując na tym co pokazywali w swoich ostatnich walkach przed tak długą przerwą, stawiam na Tomasza Drwala. Jest silniejszy, agresywniejszy, dużo atakuje, narzuca presję i ogólnie jest bardzo aktywnym zawodnikiem. Powinien być cięzszy od swojego rywala, a więc z góry w parterze też będzie dominował. Łukasz to bardzo twardy zawodnik, więc myślę że Tomasz go wypunktuje. Mimo to, nie skreślam Bieńkowskiego.

Typ: Tomasz Drwal – Decyzja.

Kursy buchmacherskie:
Tomasz Drwal – 1.50
Łukasz Bieńkowski – 2.59

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.