Kontakt:

Gamergate, czyli kto tu kogo zrobi?

78224915_3420629831282704_6226370675481772032_o

Na KSW 53 dojdzie do trzeciego starcia pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parke. Da wielu fanów to oczywiste zestawienie ze względów sportowych i  nie nie tylko … Z pewnością walka ta pobije rekordy popularności, ale czy na pewno jest ona dobra dla przyszłości KSW?

Gamrot wakuje pasy – i to jak

To był szok dla kibiców, ekspertów i zapewne dla włodarzy KSW. Double champ Mateusz Gamrot w programie Borysa Mańkowskiego poinformował o tym, że zwakował obydwa pasy, a i jego przyszłość w KSW stoi pod znakiem zapytania. Sprawa ucichła z uwagi na start Gamera w zawodach ADCC , ale późnej padały już mocne słowa. Począwszy od tego, że KSW nie pozwala rozwijać się zawodnikowi, który ma realne szanse na sukcesy w UFC. Skończywszy na tym, że to Gamrot był dzieciakiem, który bił się na dyskotekach i nigdy nie byłby w tym miejscu gdyby nie KSW. Jedni i drudzy nie przebierali w słowach, a przyszłość Gamrota w KSW wydawała się coraz mniej realna. W tym czasie. na gai KSW 50, mistrzowski pas zdobywa Norman Parke. Ba ma go nawet bronić w walce z Marianem Ziółkowskim na KSW 54. To co działo się dalej tak naprawdę trudno wytłumaczyć. O dziwo Gamrot ogłosił swój powrót do KSW, a włodarze zapomnieli o uszczypliwościach ze strony byłego, a może obecnego mistrza. No właśnie, to wydaje się logiczne. Pas trzeba zunifikować, ale czy to dobrze, że taka walka będzie miała miejsce?

Dwie opcje – dwie złe

Jeżeli wygra Gamrot, zapewne wypełni kontrakt, który opiewa na dwie walki i odejdzie do innej organizacji, zabierając ze sobą prawdziwy pas mistrzowski. Chyba, że zapewnił włodarzy, iż zostaje. Ale czy Ci zaufaliby mu ponownie po takiej sytuacji? Jedno jest pewne, KSW na tym zarobi, ale nie przypuszczam, że Kawulski i Lewandowski to tak krótkowzroczni biznesmeni. Przecież to ten sam Gamrot, który mówił, że w KSW nie zawalczy, że chce iść do organizacji o wyższym potencjale sportowym, a co jeżeli pokona mistrza, który przecież po drodze rozprawił się z wielkimi gwiazdami tej federacji jak: Borys Mańkowski, Artur Sowiński czy Marcin Wrzosek. To będzie oznaczać, że waga lekka w KSW może się pakować razem z Gamrotem – bo bez niego realnie nie istniej. Włodarze wierzą w Normana tak mocno – nie sądzę. Więc o co chodzi?

Czy Gamrot jest potrzebny KSW?

Ani odejście, ani pozostanie Gamrota w federacji z pewnością po tym wszystkim KSW nie posłuży, a odejście z pasem – tym bardziej. A może obydwaj chcą odejść i to ostatnia szansa, żeby na nich zarobić? A może jest coś jeszcze o czym nie wiemy?

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.