Kontakt:

FEN 28 – kompleksowy produkt na polskim rynku mma

78224915_3420629831282704_6226370675481772032_o

Jakie produkty są najbardziej pożądane na rynku – kompleksowe. Zdecydowanie tak. Nie znaczy to, że w przypadku sportowych wydarzeń, muszą one zachęcić absolutnie wszystkich kibiców do obejrzenia gali, wykupienia PPV itp., a każdy negatywny odzew, choćby jednego fana, jest jednoznaczny z fiaskiem takiego eventu. Kompleksowy produkt na rynku mma to taki, który odpowiada na potrzeby i wymagania różnych grup kibiców, a przy tym zapewnia wysoki poziom sportowej rywalizacji i jednocześnie $how, na które tak wiele osób czeka ze zniecierpliwieniem.

Właśnie taki produkt redakcja Polish Fighters.Info dostrzega w gali FEN 28 – i właśnie dlatego podjęliśmy współpracę organizacją Fight Exclusive Night. 28 gala pod szyldem popularnego FEN-u dostarcza kibicom walki, w których nawet najbardziej ,,wybredni” miłośnicy mma znajdą coś dla siebie. Zacznijmy od początku …

Wydarzenie zainaugurują kobiety: Anita Bekus reprezentująca łódzki Shark Top Team oraz Sylwia Firlej. Rewanżowy pojedynek, w którym aż nadto widoczny jest aspekt psychologiczny. Jak Anita poradzi sobie z presją powrotu do klatki po porażce? Czy Sylwia będzie w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by pokonać rywalkę, która ma stać się kobiecą gwiazdą Fight Exclusive Night? Jedno jest pewne, tym Paniom charakteru i zaangażowania odmówić nie można, a to oznacza krwawy bój, pełen emocji.

Po paniach w klatce zameldują się Panowie. Przemówią ciosy i pięści, ponieważ czekać nas będzie hitowe starcie w formule K1 pomiędzy Dominikiem Zadorą a Piotrem Sokołem. Ta walka jest kwintesencja tego sportu. Agresywny, rządny krwi i zwycięstw były mistrz i jeden z najefektowniej walczących fighterów nad Wisłą Dominik Zadora, a po drugiej stronie barykady, twardy jak skała, ringowy szachista – Piotr Sokół. Kto będzie górą? Czy siła Zadory wystarczy, żeby przełamać tak wytrzymałego zawodnika, jak Sokół? Obok tej walki nie można przejść obojętnie.

W trzecim starciu do klatki wkroczą zawodnicy mma. To będzie uczta dla fanów tej formuły. Dlaczego? Zarówno Kacper Formela, jak i Łukasz Charzewski to zawodnicy niezwykle przekrojowi, którzy dysponują doskonała bazą zapaśniczą, świetnie czują się w parterowej grze, a w stójcie zawsze idą do przodu. Chciałbym, żeby mówiło się o tym starciu długo i życzę tym niezwykle perspektywicznym fighterom, żeby skradli show.

Kolejne starcie to pierwsze zestawienie zawodników z królewskiej kategorii wagowej, czyli Sianos vs Pałasz. Nie trzeba wiele mówić o tej walce. Mruganie jest w tym przypadku  kategorycznie zabronione

Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski to typowe starcie postrzegane, jako walka wielkiego faworyta z równie wielkim underdogiem. Popularny Lutador ma do stracenia szansę walki o mistrzowski pas i możliwość bycia gwiazdą federacji Pawła Jóźwiaka. Drugi do stracenia nie ma nic, a zyskać może bardzo wiele.

Brakowało walki w kategorii półciężkiej, a więc jest! Wójcik vs Kijańczuk to starcie dwóch uznanych firm na polskim rynku mma. Pierwszy to były pretendent do pasa KSW, a drugi mierzył się o pas jednej z największych organizacji mma w Europie M1 – Global. To także typowe starcie stójkowicza z zapaśnikiem. Takiego w karcie jeszcze nie było. Kolejna próba ognia poszczególnych płaszczyzn. Czy potężnie bijący Kijańczuk rozbije doskonałą bazę zapaśniczą Wójcika. Co więcej, na szali znajdzie się miano pretendenta do tytułu.

Kolejna walka w wadze ciężkiej to konfrontacja dwóch bardzo doświadczonych zawodników. Prekursorzy tego sportu w swoich krajach, czyli Michał Kita i Igor Pokrajac z pewnością będą chcieli pokazać, że wiek to tylko liczba. Odnośnie liczb warto zaznaczyć, że obydwaj panowie w sumie zanotowali aż 26 nokautów. Doświadczenie zdobyte w takich federacjach, jak UFC, KSW, M1 – Global z pewnością nie będzie bez znaczenia. Tym bardziej, że w perspektywie dla zwycięzcy pozostaje realna walka o pas w królewskiej kategorii wagowej.

Uczestnicy mistrzowskiego boju pojawią się w klatce chwilę później. Oli Thompson to gwarancja widowiskowych walk. Brytyjczyk nie cofał się w swoich walkach m.in. na UFC, KSW o czym boleśnie przekonało się wielu uznanych rywali Thompsona. Kto może znaleźć receptę na niego, jak nie Szymon Bajor – zawodnik, który jak nikt inny potrafi wykorzystać słabości swoich rywali. Inteligencja, chłodna głowa i wielopłaszczyznowość tego zawodnika doprowadziły go do walki o historyczny pas w kategorii ciężkiej.

Mówiliśmy o $how i różnych wymiarach sportowych wrażeń. Czas więc zapowiedzieć debiut Krystiana Pudzianowskiego i Piotra Szeligi. Nie spodziewamy się wysublimowanych technik rodem z UFC, ale charakternej męskiej ,,bitki” i na taką się zapowiada.

Na koniec crème de la crème, czyli Mateusz Rębecki – największa gwiazda federacji Fight Exclusive Night. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to materiał na solidne wzmocnienie UFC. Amerykańscy giganci już od dawna bardzo poważnie interesują się zakontraktowaniem Chińczyka ze Szczecina, a ta gala ma potwierdzić jego wartość. Niech przemówią liczby: 11 walk – 10 wygranych, w tym 9 przed czasem! Niepokonany od 6 lat.

Czy czegoś tu brakuje?

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.