Kontakt:

Polacy nie gęsi… i swoje gale mają! Sportowe widowiska wracają po ciężkim okresie

c62999dfb05cfcbd51b9c60aa8cf8223

Ostatnie 3 miesiące obfitowały w ilość obostrzeń związanych z pandemią wywołaną korona wirusem, przez co wszelakie zgromadzenie publiczne nie mogły się w zasadzie odbywać, w tym zaplanowane i wyczekiwane przez fanów kolejne gale sportów walk. Na ten moment mamy na szczęście już zaplanowane kolejne wydarzenia na naszej, polskiej ziemi – i tak jak odbywa się to m.in. za oceanem w UFC – widowiska te odbywają się bez publiczności na hali, głównie w systemie PPV dla widzów. W zeszły weekend odbyła się tak druga edycja gali WOTORE – walk MMA na gołe pięści. Przyjrzyjmy się jeszcze temu, co czeka nas w najbliższym czasie.

Babilon MMA 13: Live in Studio

Już dziś do gry powróci organizacja Tomasza Babilońskiego, której gale odbędzie się w warszawskim studio grupy ATM. Transmisja na kanałach sportowych Polsatu oraz w aplikacji Ipla za symboliczne 5zł. W karcie walk znaleźli się m.in. Łukasz Brzeski, Mariusz Mazur, Patryk Rogóż czy Sebastian Miller. Start wydarzenia o godzinie 20:00

GROMDA Fight Club

Idąc nowym trendem organizacji walk na gołe pięści, już 6go czerwca kolejna odsłona z tego cyklu. Tym razem jednak w odróżnieniu od gal WOTORE, zawodnicy zmierzą się ze sobą w turnieju na zasadach bokserskich w ringu 4x4m i dystansie czasowym 4x2min – oczywiście w otwartej kategorii wagowej. Całość również do obejrzenia po wykupieniu dostępu do transmisji.

FEN 28: Lotos Fight Night

Co się odwlecze to nie uciecze! 28-ma edycja gali organizacji Pawła Jóźwiaka już wcześniej miała odbyć się w studio filmowym, jednak na tamten okres finalnie trzeba było przenieść imprezę. I tak oto 13go czerwca w systemie PPV (Polsat) będziemy mieli przyjemność oglądać najmocniejszą jak do tej pory kartę walk w historii FEN, która finalnie po kilku zmianach względem pierwowzoru prezentuje się naprawdę dobrze. Takie nazwiska jak Rębecki, Bajor, Kita, Dusza czy Zadora to tylko część tej naprawdę sportowej rozpiski.

European Fight Masters

Gala, która wciąż pozostaje wielką tajemnicą, zdobyła już dosyć wysokie zainteresowanie z uwagi na angaż byłego mistrza KSW Michała Materli! Zaplanowana jest na 20go czerwca, lecz na ten moment nie wiadomo w jakim mieście się odbędzie. Zwerbowanie czołowego zawodnika wagi średniej może zwiastować natomiast spore fajerwerki.

Krwawy Sport 1

Kolejna debiutująca na polskim rynku organizacja z walkami bez rękawic! Stoi za nią zawodnik MMA Bartosz Chyrek, który również postawił na formułę turniejową, jednak w odróżnieniu od WOTORE czy GROMDY zawodnicy rywalizować będą według reguł kickbokserskich. Na ten moment nie wiemy jeszcze gdzie odbędzie się gala, natomiast obejrzymy ją dzięki płatnej transmisji.

KSW 53: Reborn

Miał być marzec – będzie, a dokładnie 11sty dzień miesiąca. Dla organizatorów nie będzie to pierwsza gala studyjna, jednak pierwsza bez udziału publiczności, choć pierwsze ogłoszone starcia mogły by wypełnić wielotysięczny obiekt. Zarówno starcie Mańkowski-Wrzosek jak i trylogia Gamrot-Parke już na ten moment kuszą zakupem subskrybcji PPV, a zakulisowo mówi się już m.in. o Tomaszu Drwalu czy Damianie Janikowskim, którzy przymierzani są do lipcowego eventu.

Dodatkowo dochodzą nas stale informacje o chęci organizacji kolejnych gal w Polsce przez mocno sportową organizację ACA, gdzie spodziewać się możemy takich zawodników jak m.in. Piotr Strus, Daniel Omielańczuk czy Bartosz Leśko. Cały czas czekamy również na informację dla jakiej organizacji zawalczy Marcin Różalski, który zapowiadał ostatnio, że podpisał umowę z nieznanym jeszcze kibicom pracodawcą.

Zachęcamy również do wsparcia polskich sportów walki i wykupowania w miarę możliwości transmisji podczas odwilży po ciężkich miesiącach!

(fot. COS Torwar)

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.