Kontakt:

Oskar Szczepaniak – czy najlepszy amator może zostać najlepszym zawodowcem?

Oskar Szczepaniak

Oskar Szczepaniak (am.36-2) to z pewnością największa gwiazda amatorskiego MMA w Polsce. 21-latek ze Szczecina już niejednokrotnie miał problemy ze znalezieniem rywala, gdyż spora grupa młodych zawodników odmawiała mu walki. W dzisiejszym artykule skupimy się na jego osobie.

Oskar to młody i utalentowany zawodnik, trenujący na co dzień w klubach Jatubaht Szczecin i Berserkers Team Szczecin. W rankingu Tapology już od długiego czasu znajduje się na 1. miejscu w Polsce, ale oczywiście, nie to jest wyznacznikiem jego umiejętności. A tych akurat Szczepaniakowi nie brakuje. Zawodnik bierze regularnie udział w ALMMA, a tam wręcz rozjeżdża swoich rywali. Z kolei jego parter jest na poziomie czołowych zawodników w naszym kraju.

Dlaczego tak jest? To z pewnością zasługa prekursora BJJ w Polsce – Piotra Bagińskiego – który jest trenerem Oskara. Z kolei główny trener jego drugiego klubu – Jakub Stańczuk – jest fenomenem w tajskim boksie. Warto jeszcze do tej listy dopisać byłego mistrza KSW, Macieja „Irokeza” Jewtuszko, który pomaga Oskarowi w przygotowaniach stójkowych w klubie Berserkers Team Szczecin. Mając dwóch tak świetnych trenerów i równie dobrych klubowych, kolegów (Mateusz Rębecki, Wojtek Janusz, Michał Materla czy Patryk Trytek) Szczecinianin stał się bardzo przekrojowym zawodnikiem i nie boi podjąć się wyzwania z żadnym fighterem.

Ale przejdźmy do tematu … Czy Oskar Szczepaniak, który jest numerem 1 amatorskiego MMA może być materiałem na gwiazdę KSW czy UFC? Pod względem sportowym myślę, że z pewnością tak. Świetny parter, dobre warunki fizyczne i równie imponująca stójka, to wszystko czego potrzebuje czołowy zawodnik MMA. Możliwość regularnego sparowania z zawodnikami, którzy są uznawani za czołówkę naszego kraju może też z pewnością pokazać Oskarowi, na jakim poziomie jest w obecnej chwili i nad czym musi pracować. Proces budowania kariery zawodnika jest długotrwały, ale jeśli Oskar już w tym wieku ma blisko 40 amatorskich walk, oznacza to tyle, że w zawodowstwo wejdzie już jako młody i doświadczony chłopak.

O opinię na temat Oskara poprosiliśmy też kilku jego kolegów z maty, oto one:

Gracjan Szadziński, zawodnik KSW/ Berserkers Team:

Młody, perspektywiczny, z dobrymi warunkami. Włoży trochę pracy w MMA, to zajdzie daleko.

Samuel Vogt, zawodnik FEN/ Berserkers Team:

Oskar Szczepaniak – młody, zdolny, utalentowany.

Michał Jarmoliński, klubowy kolega/ Jatubaht Szczecin:

Oskarek, to ogólnie mega gość, który pomimo swojego wieku zna się na tym, co robi. Mega pomocny, zawsze jeśli chodzi o przygotowania jest w stanie pomóc albo sprzedać jakieś ciekawe myczki.

Norbert Węgrzyn, Mistrz Polski i Europy w BJJ/ Berserkers Team:

Oskar to bardzo mocny i wszechstronny zawodnik, jest młody i może wiele namieszać.

Mateusz Binięda, 3-krotny Mistrz Polski w BJJ/ Berserkers Team:

Myślę, że Oskar to zawodnik wszechstronny, bardzo mocny zarówno w parterze jak i stójce. Ciężko pracuje, ogromne serducho i do tego jest bardzo układany. Jestem pewien, że zajdzie daleko.

Jesteśmy pewni, że Oskar jeszcze nie raz zagości na naszym portalu, a Was zapraszamy do śledzenia tego skromnego chłopaka, który już teraz ma wielkie osiągnięcia.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.