Kontakt:

Redakcyjne typowanie KSW 52: The Race!

proxy

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z typowaniem ekipy PolishFighters przed zbliżającą się galą KSW 52!

Mamed Khalidov vs Scott Askham

Adrian Bolechowicz: Tej walki nie można rozpatrywać tylko przez pryzmat czysto sportowych umiejętności. Wiele zależeć będzie od kondycji psychicznej legendarnego mistrza KSW. Z pewnością Scott to zawodnik kompletny, ale nikt nie ma wątpliwości, że Khalidov jest w stanie znokautować każdego fightera na świecie. Stawiam na wygraną Mameda przed czasem lub zwycięstwo Scotta Askhama na punkty. Znając charakter Khalidova nie sądzę, że Anglikowi uda się skończyć go przed czasem, jednak czy Polak będzie w stanie kondycyjnie wytrwać trudy całej walki i wygrać na punkty? Mimo wielkiej sympatii do niego trudno w to wierzyć. Mój typ: Mamed Khalidov wygrywa przez nokaut.

Zwycięstwo Khalidova typują także: Łukasz, Marek, Filip, Rafał

Za zwycięstwem Askhama są: Adrian T, Damian

Salahdinhe Parnasse vs Ivan Buchinger

Adrian Tlałka: Ivan Buchinger z pewnością jest najcięższym rywalem z jakim przyjdzie walczyć Salahdine’owi. Buchinger jest utytułowanym zawodnikiem którego głównym atutem jest gra parterowa. Parnasse jest bardziej eksplozywny i dużo szybszy, a do tego jest teraz mistrzem i niesiony wielką motywacją zaprezentuje się po mistrzowsku. Stawiam na Francuza przez ko/tko w trzeciej bądź czwartej rundzie.

Zwycięstwo Parnasse’a typują także: Łukasz, Adrian T, Marek, Filip, Rafał

Za zwycięstwem Buchingera są: Adrian B, Damian

Szymon Kołecki vs Damian Janikowski

Daniel Kuśmierz: Pierwsze starcie w historii polskiego MMA, w której zmierzą się dwaj byli mistrzowie olimpijscy. Kategoria wagowa do 91kg, gdzie brak ścinania wagi będzie atutem dla Janikowskiego. Z kolei Kołecki również zyska, nie będzie ociężałym zawodnikiem jak w wadze ciężkiej. Gabarytowo większy będzie również Szymon, wyższy posiadający lepszy zasięg ma dodatkowo czym uderzyć, może nie jest wirtuozem stójki, lecz gdy trafi można zobaczyć gwiazdy. Będzie się starał utrzymać walkę na nogach i ustrzelić Damiana. Janikowski znając powyższe zagrożenie będzie dążył do sprowadzeń, gdzie w parterze będzie rozdawał karty. Mimo wyraźnego konfliktu trenera Mirka z WCA wątpię żeby Janikowski włączył prywatę i ryzykował walkę w stójce. Według mnie Damian i jego sztab zadziałają zachowawczo i to będzie ich plan na walkę: nie dać się ustrzelić, złapać, przewrócić i skończyć na dole.

Zwycięstwo Janikowskiego typują także: Adrian T, Filip, Adrian B, Rafał

Za zwycięstwem Kołeckiego są: Marek, Łukasz,

Grzegorz Szulakowski vs Shamil Musaev

Marek Krawczak: Walka dwóch solidnych zapaśników. Grzegorz Szulakowski w ostatnich dwóch walkach przegrał w walce mistrzowskiej z Mateuszem Gamrotem i po wejściu na zastępstwo został wypunktowany przez Mariana Ziółkowskiego. Czy tym razem wyjdzie na tarczy? Na pewno będzie miał ciężkie zadanie patrząc na mocnego Shamila Musaeva, który ostatnio odprawił Huberta Szymajdę. Szuli na pewno nie pokaże się tak jak Hubert i według mnie w przeciwieństwie do Szymajdy pokona Shamila.  Teraz kwestia jak? Myślę, że porozbija Rosjanina, a następnie skontruje próbę obalenia, po czym będzie punktował go konsekwentnie w parterze. Musaev jako solidna marka w klatce może nie dać się skończyć ciosami bitymi z góry. Uważam jednak, że to zawodnik z Namysłowa będzie wygrywał na punkty w każdej płaszczyźnie przez co dowiezie zwycięstwo do końca 3 rundy. Mój typ: Grzegorz Szulakowski przez decyzję sędziów.

Zwycięstwo Szulakowskiego typują także: Łukasz, Adrian B

Za zwycięstwem Musaeva są: Adrian T, Filip, Damian, Rafał

Aleksandra Rola vs Karolina Owczarz

Łukasz Adamiak: Mimo, że obie Panie wejdą do klatki dopiero w sobotni wieczór, to walka pomiędzy nimi, oczywiście ta medialna, trwa w najlepsze od kilku miesięcy. Zawodowe doświadczenie w MMA obu Pań jest w zasadzie takie samo, lecz to bogatsza o jedno starcie więcej w rekordzie Rola ma na swoim koncie również bogate doświadczenie amatorskie. Podopieczna Łukasza Zaborowskiego ma natomiast w swoim dorobku przygodę w boksie, ta jednak miała miejsce jednak kilka dobrych lat temu. Biorąc pod uwagę obraz dotychczasowych walk obu zawodniczek to reprezentantka stołecznego WCA wychodzi lepiej na tle Owczarz. Po stronie Karoliny będą na pewno warunki fizyczne i fakt, że to Rola przechodzi do kategorii wyżej by się z nią zmierzyć. Mimo wszystko moim zdaniem to Aleksandra Rola wyjdzie z tego starcia zwycięsko, gdzie bazując głównie na swoim doświadczeniu i umiejętnościach będzie konsekwentnie punktować i rozbijać swoją rywalkę. Biorąc pod uwagę rozgrzaną już przed walką atmosferę spodziewam się piekielnie mocnych 3 rund.

Zwycięstwo Roli typują także: Adrian T, Filip, Adrian B, Damian

Za zwycięstwem Owczarz są: Marek, Rafał

Artur Sowiński vs Vinicius Bohrer

Łukasz Adamiak: Interesująca konfrontacja polskiego stójkowicza z brazylijskim graczem parterowym. Ostatnia wizyta Bohrera w KSW wiążę się brutalnym obijaniem, a w konsekwencji nokautem z rąk Roberto Soldica. Sowiński natomiast w ostatnim starciu musiał uznać wyższość Normana Parke’a , który wypunktował go na przestrzeni 3 rund. Te walki odbyły się jednak w umownych limitach i obaj zawodnicy wracają do kategorii lekkiej, mając pełny okres przygotowawczy pod swojego oponenta. Za Brazylijczykiem przemawia płaszczyzna, w której łatwiej jest nie tyle poddać, co wypunktować popularnego Kornika. Za Polakiem natomiast przemawiają stójkowe umiejętności, które w tym pojedynku będą zdecydowanie kluczem do sukcesu  starciu z Bohrerem. Jeśli Artur nie da się spychać do siatki i obalać to niesiony dopingiem swoich kibiców oraz bazujący na szybkości i technice powinien utorować sobie drogę do zwycięstwa. Sowiński mimo iż nie ma tak silnie bijących rąk jak Roberto może sprawić nam jednak nie lada niespodziankę. W tym starciu stawiam na Artura, który jeśli nie znokautuje Viniciusa powinien poradzić sobie z nim na pełnym dystansie.

Zwycięstwo Sowińskiego typują także: Marek, Adrian T, Filip, Marek, Adrian B, Damian, Rafał

Nikt z redakcji nie postawił na Bohrera

Michał Michalski vs Albert Odzimkowski

Marek Krawczak: Ta walka jest idealnym kandydatem do walki wieczoru, oraz może być jedną z najkrwawszych walk w historii KSW. Dwóch bardzo dobrych zawodników i mocnych stójkowiczów. Właśnie w tej płaszczyźnie Michal Michalski powinien porozbijać Alberta i pokusić się o nokaut w końcowej fazie walki, choć znając potencjał obu z nich może wywiązać się nam 3rundowa świetna walka. Typ:Michał Michalski przez decyzję sędziów.

Zwycięstwo Michalskiego typują także: Łukasz, Filip

Za zwycięstwem Odzimkowskiego są: Adrian T, Adrian B, Damian, Rafał

Maciej Kazieczko vs Michael Dubois

Łukasz Adamiak: Idealne widowisko dla wszystkich, którzy ekscytują się walką w stójce, bo tak właśnie się ona zapowiada. Dwóch preferujących uderzenia i kopnięcia zawodników może zagwarantować nam nie lada widowisko, mimo, że starcie to umieszczone jest na karcie dosyć nisko. Liczę, że po 3 rundowej batalii to Polak wyjdzie z niej zwycięsko zapewniając sobie tym samym wysoką pozycję w wyścigu po pas wagi lekkiej!

Zwycięstwo Kazieczki typują także: Adrian T, Marek, Filip, Marek, Rafał

Za zwycięstwem Francuza są: Adrian B, Damian

Michał Włodarek vs Srdan Marovic

Filip Wiszniewski: Michał Włodarek (7-2-0) to swego czasu ścisła czołówka wagi ciężkiej w Polsce i zawodnik aspirujący do mistrzowskiego tytułu KSW. Niestety seria kontuzji sprawiła, że słuch o nim zaginął na 3 lata. Podczas KSW 52 w Gliwicach jego rywalem będzie Srđan Marović (4-0-0). Chorwat jest dla mnie dosyć dużą zagadką porównując klasę pierwszych trzech rywali (ujemne rekordy) do ostatniego, którym był solidny Ramis Teregulov. Marović pokonał Rosjanina dopiero w 3 rundzie, ale to pokazuje, że potrafi walczyć na długim dystansie. Od początku starał się skracać dystans ciosami aby wejść w klincz i obalić przeciwnika. Taki styl walki może zdecydowanie odpowiadać Włodarkowi, który dysponuje mocnymi zapasami, które pozwolą mu utrzymać walkę w stójce. 29 – latek może ruszyć od pierwszych sekund tracąc dużo energii, więc szansy Michała upatruję w ciosach prostych, bądź też w późniejszej fazie pojedynku; ground and pound. Gdyby tę walkę zestawiono 3 lata temu, zdecydowanie wykrzyczałbym; Domy na Włodarka! Dziś mój typ jest niezmienny, jest jednak trochę bardziej zachowawczy ze względu na rozbrat z samym oktagonem. Uważam, że jeśli Michał nie znokautuje Marovicia w 1 rundzie to wygra przez decyzję. 15% zostawiam Chorwatowi na znokautowanie Polaka, chociaż ten ma bardzo mocną szczękę

Zwycięstwo Włodarka typują także: Łukasz, Adrian T, Filip, Marek, Adrian B, Damian, Rafał

Nikt nie przewiduje wygranej Marovica

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.