Kontakt:

Israel Adesanya nokautuje Roberta Whittakera w 2 rundzie!

israel-adesanya

W walce wieczoru gali UFC 243 w Melbourne Israel Adesanya  (18-0) zunifikował tytuły mistrzowskie w kategorii średniej, pokonując dotychczasowego posiadacza  mistrzowskiego pasa Roberta Whittakera (20-5). 

Walczący przed własną publicznością Whittaker rozpoczął bardzo skoncentrowany. Brakowało mu jednak ,,luzu”, który wyraźnie widoczny był po stronie jego przeciwnika. Adesanya z dużą swobodą wyprowadzał kolejne ciosy, nie bał się wchodzić w wymiany z Australijczykiem, odpowiadał seriami ciosów. Nawet kiedy ten trafiał. Szczególnie niebezpieczne po stronie Israela były kopnięcia zarówno te niskie, jaki i na głowę rywala. Whittaker wyraźnie nie miał pomysłu, ani skutecznego planu na to, jak ,,dobrać się do skóry” rywala.

Mistrz starał się skracać dystans, ale doskonale w defensywie prezentował się Adesanya. Po koniec pierwszej rundy Nigeryjczyk posłał rywala na deski, ale syrena kończąca to starcie przeszkodziła mu w dokończeniu rywala.

W drugiej rundzie przewaga Israela była już znacznie widoczna. Mimo, że Whittaker rozpoczął to starcie bardzo agresywnie, to jednak świetnie odchyleniami neutralizował go Adesanya. Po jednym z mocnych ciosów Whittaker ruszył na rywala po czym otrzymał dwa potężne ciosy kontrujące. Australijczyk upadł na matę, a sędzia zakończył pojedynek.

Zobaczcie najciekawsze fragmenty tego pojedynku.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.