Kontakt:

Powietkin wypunktowały Hughie Furyego! Pora na Tysona?

00096HAPNJUKD6RD-C122-F4

Sasza pokonał przez jednogłośną decyzją sędziów Hughie Furyego w walce wieczoru londyńskiej gali. Dzięki temu Rosjanin zdobył tytuł International federacji WBA. Po zakończeniu pojedynku, Aleksander Powietkin wyzwał do walki Tysona Furego!

Pojedynek w o2 Arena lepiej rozpoczął młodszy kuzyn Tysona Furego. Hughie aktywnie pracował lewą ręką, uderzając głównie ciosami prostymi. W boksie Powietkina aż nadto widoczne było doświadczenie na tle młodszego rywala. Sasza doskonale dystansowała przeciwnika, a każdy jego atak stanowił zagrożenie dla Brytyjczyka.W kolejnych rundach coraz bardziej wyraźna była przewaga Rosjanina. Powietkin rozkręcał się z rundy na rundę, uderzał kombinacjami i był wyraźnie świeższy od swojego rywala.

W końcowych fragmentach walki Sasza był bliski, by posłać swojego rywala na deski, jednak Fury zdołał przetrwać atak Rosjanina.Sędziowie byli jednomyślni i przyznali zwycięstwo Powietkinowi stosunkiem głosów 117:111. Niespełna 40-letni Sasza udanie powrócił po rocznej przerwie do rywalizacji na zawodowych rinagach po porażce z Anthonym Joshuą.

 

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.