Kontakt:

Akop Szostak vs Erko Jun w karcie walk KSW 49

proxy

Akop Szostak (3-2, 2 KO) zadebiutuje w klatce KSW, 18 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie. Rywalem Polaka w pojedynku popularnych kulturystów będzie jak dotąd niepokonany, Erko Jun (2-0, 2 KO).

Kolega treningowy mistrza KSW Roberto Soldicia i braci Zawada, Erko Jun zaprezentował się znakomicie w dotychczasowej karierze w okrągłej klatce. Na KSW 45: The Return to Wembley 28-latek pokonał Popka Monstera przez nokaut techniczny w drugiej rundzie. W debiucie na KSW 44 zawodnik UFD Gym pokazał z kolei, że nie tylko potrafi uderzyć, ale też przyjąć potężny cios i wrócić do walki. Mieszkający w Belgii Bośniak w czerwcu zeszłego roku posłał na deski Tomasza Oświecińskiego już w połowie pierwszej rundy.

Akop Szostak wejdzie do klatki KSW kilka miesięcy po nietypowym debiucie w największej organizacji MMA w Europie. Warszawianin pojawił się przed fanami na KSW 45 w Londynie i po nieumyślnym faulu zakończył starcie z Jamie Sloane’em już w 24. sekundzie wynikiem no contest. 30-latek rozpoczął przygodę z MMA w 2015 roku. W pierwszym zawodowym starciu znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później 29-latek dołożył wygraną na pełnym dystansie z doświadczonym Łukaszem Borowskim. Po kolejnym roku Akop postanowił zrobić sobie przerwę od mieszanych sztuk walki, która zakończyła się w kwietniu 2018. Na WCA Fight Night 4 Szostak powrócił do klatki i zastopował w drugiej odsłonie Wojciecha Balejkę.

W walce wieczoru gali KSW 49 dojdzie do rewanżowego starcia Michała Materli ze Scottem Askhamem, którego stawką będzie mistrzowski pas kat. średniej.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.